1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gevaş’ın su sorununa köklü çözüm

Gevaş’ın su sorununa köklü çözüm

Van'ın Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Van Su ve Kanalizasyon İdaresinin (VASKİ) yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Van Valisi ve Büyükşehir...

Gevaş’ın su sorununa köklü çözüm

Van'ın Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Van Su ve Kanalizasyon İdaresinin (VASKİ) yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu ile VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'a teşekkür etti.

VASKİ Genel Müdürlüğünün Gevaş'ta başlatmış olduğu ve ilçe halkının yıllardır beklediği Pınarbaşı Su Projesi, Gevaşlıların takdirini kazandı. Bu proje ile Pınarbaşı doğal kaynak suyu depolanarak ilçeye verilmeye başlandı. İlçede su sorunu tamamen çözülürken, terfi merkezi kurulmadan kendi cazibesiyle 3 kilometrelik bir hat ile ilçeye verilen Pınarbaşı suyu, ilçe için büyük bir eksikliği gidermiş oldu.

Pınarbaşı Mahallesi'nde bulunan ve yıllardır boşa akan doğal kaynak sularının depolanarak ilçeye verilmesini hedefleyen içme suyu projesi için Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu ile VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve ekibine teşekkür etti. Hakan, daha önceleri ancak yüzde 10'unu kullanabildikleri bu kaynağın rehabilite edilerek, sağlıklı bir depolama sistemi ile ilçeye verilmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Hakan, "Yıllardır büyük bölümü boşa akıp giden temiz ve sağlıklı bir doğal su rezervimiz vardı. Maalesef şimdiye hakkıyla faydalanılamadı. Artos Dağı eteklerinden akıp gelen Pınarbaşı su kaynağı, rehabilite edilerek halka kazandırıldı. Halkımızın su sorunu tamamen ortadan kalkmış oldu. Bizim için yılların özlemi sona erdi. Pınarbaşı doğal kaynağı depolanarak ilçeye verildi. Bu proje, Gevaş'a yeniden hayat anlamına geliyor. Bu bizim için büyük mutluluk, bu projeyi takip ederek, 2018 yılı programında olmasına rağmen 2017 yılına alındı. 3 ay gibi kısa bir sürede bitirildi. Bu önemli projenin hayata geçmesini sağlayan VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'a ve emeği geçen tüm çalışanlarına candan teşekkür ediyorum. Gevaş tarihi bir başarı ile taçlandırıldı. Su gibi aziz olsunlar. Gevaş'a hayırlı olsun" dedi.

Gevaş’ın su sorununa köklü çözüm

Gevaş’ın su sorununa köklü çözüm

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT