1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. GKV’li kitap kurtları kitap fuarında

GKV’li kitap kurtları kitap fuarında

Çukurova TÜYAP Kitap Fuarı'na katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri yayın evlerinin açtığı stantları ziyaret ederek yeni çıkan...

GKV’li kitap kurtları kitap fuarında

Çukurova TÜYAP Kitap Fuarı'na katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri yayın evlerinin açtığı stantları ziyaret ederek yeni çıkan kitapları satın alma imkanı buldu. GKV'li kitap kurtları yazarlarla da bir araya gelerek merak ettikleri konularla ilgili sorularına yanıt aldı.

Çağdaş, bilgiyi araştıran ve sorgulayan, yaşama çok yönlü bakan bireyler yetiştirmeyi hedef edinen GKV Özel Okulları, öğrencilerini kitaplarla ve yazarlarla buluşturmak için geleneksel olarak düzenlediği fuar ziyaretlerine bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Çukurova TÜYAP Kitap Fuarı'nı gezen GKV Ortaokul 7. Sınıf öğrencileri, Müdür Yardımcısı Korkut Özkeleş ve görevli öğretmenler, yayın evlerinin yeni çıkan kitaplarını inceleme ve kütüphaneleri için satın alma imkanı buldu. Yazarlarla da buluşan GKV'li öğretmen ve öğrenciler, panel, söyleşi, şiir dinletisi gibi kültürel faaliyetleri de izledi. GKV" li öğrenciler, aralarında Gülten Dayıoğlu, Üstün Dökmen, Yılmaz Özdil, İpek Ongun, Canan Tan, Nilgün Ilgaz gibi birçok yazar, şair, karikatüristin bulunduğu stantları ziyaret ederek onlarla kısa sohbetler etti ve kitaplarını imzalattı. Yazarlarla bol bol fotoğraf çekme şansı da bulan öğrenciler, fuarın ardından Adana'nın tarihi ve turistik yerlerinde de gezdi.

Öğrenciler, yoğun bir gezi programının ardından Gaziantep'e geri döndü.

GKV’li kitap kurtları kitap fuarında

GKV’li kitap kurtları kitap fuarında

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT