1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Güllübağlar, Gül gibi Bir Mahalle Olacak

Güllübağlar, Gül gibi Bir Mahalle Olacak

Güllübağlar, Gül gibi Bir Mahalle Olacak

Pendik Belediyesi tarafından Güllübağlar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Hüseyin Vassaf Bilgi Evi ve Spor Merkezi, milletvekillerinin ve kalabalık vatandaş topluluğunun katıldığı çoşkulu bir törenle hizmete girdi. Başkan Şahin, Güllübağlar’ın yapılan hizmetlerle “gül gibi” olacağını söyledi.

Güllübağlar Hüseyin Vassaf Bilgi Evi ve Spor Merkezi, Başbakan Başdanışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan ile İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk ve Erol Kaya’nın da katıldığı törenle hizmete açıldı. Son devir mutasavvıf, tarihçi ve şairlerinden Hüseyin Vassaf’ın adını taşıyan ve bünyesinde halı saha da bulunan merkezin açılışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Başkan Şahin, görünüşüyle şık, içeriği ile bilgi dolu bir yer açıklarını belirterek, “gençleri çok derse boğmadan, sokak, hayat ve spor ile buluşturmak istedik. Bu merkezlerde sporla ders iç içe olacak” şeklinde konuştu.

“Güllübağlar, Gül gibi bir mahalle olacak”

Konuşmasında Güllübağlar’a yapılan yatırımları özetleyen Başkan Şahin, tapu meselesini çözdüklerini, 7 Mart tarihinden itibaren tapuları dağıtmaya başladıklarını ifade etti. Bölgede yapımı devam eden Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nin Kaynarca Caddesi ile kesintisiz birleştirileceğini, aynı zamanda Güllübağlar’a bir metro istasyonu yapılacağını belirten Başkan Şahin, “Tüm yatırımlar tamamlandığında Güllübağlar, ‘gül’ gibi bir mahalle olacak” dedi. Başkan Şahin, ulaşımda gelinen noktaya da değinerek “Pendik’te Marmaray da dahil olmak üzere 22 metro istasyonu bulunacak. 2017’ye gelindiğinde Pendik ulaşımda en sorunsuz ilçe haline gelecek” şeklinde konuştu.

Milletvekillerinden Başkan Şahin’e tebrik

Törene katılan Milletvekili Erol Kaya Başkan Şahin’i tebrik ederek, “O kadar çok yatırım yapılmış ki her gün bir açılışa katılıyoruz” dedi. İstanbul milletvekili Metin Külünk de, Türkiye’nin 10 yılda her alanda büyük gelişme gösterdiğini belirterek, bunu en güzel örneğinin Pendik olduğunu söyledi. Eski bir Pendikli olduğunu belirten Başbakan Başdanışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan da, ülke gündemini değerlendirdiği konuşmasında büyük gelişme gösteren Pendik’te bugün bütün mahallelerde kültür merkezleri yer aldığını belirterek, “Bu gibi tesislerden nice Hüseyin Vassaf’lar çıkacak” dedi.

Metin Külünk ”Bütün Bu Hizmetlerin Sahibi Sizsiniz”

Kenan Şahin konuşmasından ardından kürsüye çıkan İstanbul Millet Vekili Metin Külünk Gündeme değinerek adeta ateş püskürdü;

Özal’ı iktidara siz getirdiniz. Darbecilerin elinden merhum özalı siz aldınız Türkiye de iktidara taşıdınız onunla Türkiye yükselişe geçti Özal’ da hazmedemedikleri için sandığın gücene hazmedemedikleri için milletin iradesine hazmedemedikleri için Özal’ da darbe girişiminde bulundular Sizin onaylamadınız yöntemlerle görevinden aldılar. Oda hakka yürüdü Özal’da vicdanınızda yaşıyor Özal’ da bu ülkenin kaderine hizmet ettiği için Tarih de Altın sayfada yerini aldı . Siz onu da unutmadınız….

Aradan 28 şubatlar geçti 1990 ile 2000 karalık dönem geçti. Bir güneş doğdu o güneşin önünde yürüyen adam, elinde güneş yürekli adam demokrasini özgürlüğün insan haklarının Türkiye’nin zenginleşmesini mücadelesi veren millet adamı hakkın adamı Recep Tayip Erdoğan liderliğindeki Ak partili iktidarı ile siz seçtiniz. Biz İnsanlara nasıl hizmet veririz düşüncesinde iken Bu ülke nasıl başarılı olur ? Hastanedeki kuyruklar nasıl biter? İstanbul metro ile nasıl buluşur? Marmara en gözde hastanesi nasıl olur? Bu ülkenin bağımsızlığı nasıl olur? Diye düşünürken birileri rahatsız oldu. 10 yıldır gerçekleştirilen bu hizmetlerin sahibi sizsiniz, yükselişin sahibi sizsiniz diyerek “ona sahip çıkmak 2023 sahip çıkmak demektir. Ona sahip çıkmak Hüseyin vassafı anlamak demektir ona sahip çıkmak memetk akfi anlamak denemektir .recep fazılı anlamak demektir. Mahmut Salih ramazan oğlunu anlamak demektir mersini anlamak demektir bursayı anlamak demektir En geç 5 yıl içersinde imetrodan çıkmadan isstanbulu bilmek anlamak demektir. Bütün bu bilginin sırrıda sizin sandıkda tecili eden 2002 2007 2009 2011 2010 refandumndaki iradenizi bilmek o iradeye saygı duymak bizede düşen o iradaye saygı dutmak demektir. Bu millet iradesini asla teslim etmeyecek Dünyanın en güçlü turkiyesi olcakacak Bu operasyon kirli bir operesyondur sizin iradenize ipotek operasyonudur. Diyerek sözlerini tamamladı.

Yalçın Akdoğan “Milletimiz Oynan Oyunun Farkında”

2002de memur maaşlarını nasıl ödeyeceğiz düşünülüyordu , 10 yılda milli geleri 10 bin doların üzerine çıkaran bölgesel bir güç olan Türkiye çıktı bu dönüşümü Ak parti yaptı ama, bu dönüşümle neler ile uğraştık nelerle, çetelerle üzerimize geldiler darbe anlayış ile üzerimize geldiler her türlü kirli yöntemle yollarla üzerimize geldiler yılmadık, bir taraf dan Türkiye büyütmeye çalıştık bir yandan da bı kirli oyunları bozmaya çalıştık. Tam çok şükür çetelerin büyük bir kısmını ortdan kaldırıdık derken, başka bir vesayetçi anlayışın hortladını gördük ben bilirim ben yönetirim ben karar veririm iktidarları ben seçerim Suriye politikasını ben belirim, hükemetlere operayon çekerim, başka bir vesayetçi odak ortaya çıkmaya başladı işte gezi olayları bunun ilk adamıydı 17 aralık operasyonları, biz şunu açıklıkla söylemek zorundayız manevi çalışma yapan her kim varsa başımızın üstünde yeri vardır, ama devletin içinde çöereklenen devletin gücüyle, devlete operasyon yapmaya kalkan kim olursa ona fırsat vermeyiz, milletin iradesine uzanan elini kırar atarız dedik, millet emanetine sahip çıkacağız şeklinde konuştu. Akdoğan şu şekilde devam etti, Son günlerde hırsız var diye bağırıyorlar bunun arkasında başka bir şey kaçırma derdi var, “en büyük hırsızlık millettin iradesine tasallut etmektir”. Çok şükür milletimiz oynana oyun farkında 10 yılda 3 genel seçim 2 yerel seçim 2 referandum geçirdik her seferinde meydanlar doldu taştı çok iyi hatırlıyorum 2007 de 27 nisan bildirisi oldu bu bildiriden sonra milletimiz adete galyana geldi adeta sokaklar doldu taştı siyasi tarihimizin sonu dedim herhalde bu son nokta demiştim bu seçimde bugün 18’inci miting olmasına rağmen 22 temmuz seçimleri 2 katladı meydanlar, bunun tek bir sebebi var 27 nisan bildirisine millet neden tepki gösterdi, İktidara bir saldırı olarak algıladı meydanları doldurdu bugün ise devlete bir saldırı olarak algılıyor bu yüzden 2 kat daha meydanları doldurmuş durumda, Milletimiz hem kendi iktidarına sahip çıkıyor hem de kendi iradesine. Tabi hazmediyorlar birileri rahatsız Sureye Irak politikasından rahatsızlar dev projelerden rahatsızlar. Biz 3’üncü havaalanı, Metrolar, Dev hastaneler inşa ederken Türkiye büyüyürken bütün Avrupa Ülkerli küçülüyor, birileri bundan rahatsız Kürt sorunun çözülmesinden rahatsız bölgesel güç olmasından rahatsızlar “Biz bunlardan kurtulamayız bunlardan tek kurtulmamızın yolu Recep Tayip Erdoğan kurtulmak dediler” bu millet, milletin adamlarını yedirmedi 17 aralık operasyonunda yedirmedi ve yedirmeyecek hep beraber şahit olacağız şeklinde konuştu

_başkan

IMG_2256

IMG_2279

IMG_2289

PEN_7716

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.