1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Güllübağlar'a Geri Dönüşüm Ziyareti

Güllübağlar'a Geri Dönüşüm Ziyareti

Çamçeşme ve Orhangazi Mahallelerinin ardından geri dönüşüm konusunda bilinçlendirme ziyaretleri bu kez Güllübağlar Mahallesi’nde gerçekleşiyor.

Güllübağlar'a Geri Dönüşüm Ziyareti

Çamçeşme ve Orhangazi Mahallelerinin ardından geri dönüşüm konusunda bilinçlendirme ziyaretleri bu kez Güllübağlar Mahallesi’nde gerçekleşiyor. Hane hane dolaşarak esnaf ve mahalle sakinlerine yapılan ziyaretlerde broşür ve atıkların toplanacağı poşetler de dağıtılıyor.

Pendik Belediyesinin Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğiyle yaptığı geri dönüşüm bilinçlendirme ziyaretleri, Güllübağlar Mahallesi’yle devam ediyor. Daha önce Çamçeşme ve Orhangazi Mahallelerinde olduğu gibi,  bu kez de Güllübağlar mahallesinde hane dolaşan ekipler, esnaf ve mahalle sakinlerine geri dönüşüm konusunda bilgilendirme yapmaya başladı.    Ziyaret noktalarında tanıtıcı broşür ve atıkların toplanacağı poşetler de dağıtılıyor. Ayrıca vatandaşların geri dönüştürülebilir atıklarını TUVTÜRK arkasında bulunan Atık Getirme Merkezi ve Cemile Çopuroğlu Ortaokulu bahçesine kurulacak Atık Getirme Merkezine bırakmaları konusunda gerekli bilgilendirme de yapılıyor.

Çamçeşme Mahallesi’nde atık toplama miktarı 12 kat arttı

Geçtiğimiz dönemlerde Çamçeşme Mahallesi’nde gerçekleştirilen bilinçlendirme ziyaretleri rakamlara olumlu yönde yansımış durumda. Mahallede ayda ortalama 400 kilogram olan atık miktarı, bilinçlendirme ziyaretleri sonrasında 12 kat artarak ayda ortalama 6 bin kilograma ulaştı. 

HABERE YORUM KAT