1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Milletimizin gücüyle büyük Türkiye'yi kuracağız. Laf üstüne laf koyma zamanı değil, iş üstüne iş koyma...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Milletimizin gücüyle büyük Türkiye'yi kuracağız. Laf üstüne laf koyma zamanı değil, iş üstüne iş koyma zamanı" dedi.

Bakan Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Yeşilyurt İlçe Başkanı Hacı Uğur Polat ile birlikte Özal Mahallesi'ni ziyaret etti. Mahalle toplantısında konuşan Yeşilyurt İlçe Başkanı Hacı Uğur Polat, 16 Nisan'da iradenin sandığa en güçlü şekilde yansıması gerektiğini vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise 16 Nisan'la birlikte darbe zihniyetine bir çizgi çekileceğini belirterek, vesayet sisteminin ortadan kalkacağını ve daha güçlü bir Türkiye'nin meydana geleceğini kaydetti.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı da referandumun Türkiye için büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, "16 Nisanla birlikte parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı hükumet sistemine geçeceğiz. AK Parti'yle birlikte hiçbir şey 2002'den önceki gibi olmadı, olmayacak da. Bugüne kadar nasıl ülkemiz için çalıştıysak bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise 16 Nisan'ın Türkiye'nin büyüme meselesi olduğunu belirterek, "Biz istikrar, güven, istikbal, istiklal, aş, iş diyoruz. Bunlar için siz de 16 Nisan'da "evet" demelisiniz. "Hayır" cephesine bir bakın FETÖ'sü, PKK'sı, DEAŞ'ı, DHKP-C'si, Almanya'sı, Hollanda'sı, İsviçre'si hayır cephesinde, her şey ortada artık safları belli etme zamanı. Dünyaya baktığınızda sanki seçim Almanya'da, Hollanda'da, İsviçre'de oluyor. Onlara ne oluyor? Terör örgütlerini anladık ancak Avrupa'ya ne oluyor? Biz sistemi değiştirip demokrasiye sahip çıkıyoruz. Onlara en güzel cevabı 16 Nisan'da vereceğiz. 16 Nisan'dan sonra tek patron millet olsun istiyoruz. 16 Nisan'da bu sistem değişirse Türkiye dünyayla rekabet edecek noktaya gelecek. Bu mesele Türkiye'nin büyüme meselesidir. Milletimizin gücüyle büyük Türkiye'yi kuracağız. Kararımız net oyumuz evet, laf üstüne laf koyma zamanı değil, iş üstüne iş koyma zamanı" diye konuştu.

Gürkan ve Güder mahalle toplantılarını sürdürüyor

Öte yandan, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder de 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması kapsamında Battalgazi ilçesine bağlı Çatyol ve Kültür mahallelerini ziyaret etti.

Halk oylamasında "evet'in çıkmasına Türkiye'nin ihtiyacı olduğunu belirten AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, "Eski yönetim sistemiyle bir yere kadar gelindi ancak bundan sonra ilerlenmiyor. Sizler bizi kim idare edecekse yüzde ellinin üzerinde oy vererek onu seçeceğiz ve beş yıl onun yönetiminde olacağız" ifadelerini kullandı.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise "16 Nisan'la birlikte istismarların önüne geçeceğiz. Kucaklayıcı, bütünleştirici, birleştirici bir toplum olacak. Ana muhalefet partisi lideri dahi artık kucaklayıcı bir dil konuşuyor. Bugüne kadar 11 seçim geçirdik bu 12. seçimde de Malatyalılar kendine yakışanı yapacak. Elimizi vicdanımıza koyarak sandıklara gideceğiz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT