1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gümüş ve Broz madalya Pendik´in

Gümüş ve Broz madalya Pendik´in

Gümüş ve Broz madalya Pendik´in
          Estonya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’na katılan Pendikli sporcularımız, gümüş ve bronz madalya kazanarak Ülkenin ve Pendik'in grur kaynağı oldu.  53 kg’da Gülcihan Kansızoğlu  Avrupa ikincisi,69 kg’ da,  Sümeyye Kentli ise Avrupa üçüncüsü olarak başarılarına yenilerini eklediler.
 
         Estonya’ nın Tallinn şehrinde gerçekleştirilen 23 Yaş Altı ve Gençler Avrupa Şampiyonası’nda Pendikli sporcularımız Gülcihan Kansızoğlu ve   Sümeyye Kentli kürsüye çıkarak hem ülkemize hem de ilçemize büyük gurur yaşattılar. İlk olarak podyuma çıkan 53 kg haltercimiz Gülcihan Kansızoğlu Avrupa ikincisi oldu. Gülcihan Kansızoğlu, koparmadaki ilk hakkında 68 kg’ ı, ikinci hakkında 71 kg’ ı ve son hakkında da 72 kg’ı başarıyla kaldırarak  koparmada gümüş madalya kazanarak ikinciliği elde etti. Silkmedeki ilk hakkında 85 kg’ ı, ikinci hakkında 88 kg’ ı ve son hakkında da 90 kg’ ı başarıyla  kaldıran Gülcihan, ikinciliği elde ederek gümüş madalyaya uzandı. Toplamda ise 162 kg’ a ulaşan sporcumuz Gülcihan Kansızoğlu üçüncü gümüş  madalyasını  kazanarak Avrupa 2. si oldu.
 
      69 kg’ da podyuma çıkan sporcumuz Sümeyye Kentli silkmede gümüş madalya ve toplamda bronz madalya kazanarak Avrupa üçüncüsü oldu.  Sümeyye Kentli, koparmadaki ilk hakkında 83 kg’ ı ve ikinci hakkında 86 kg’ ı başarıyla kaldırdı. Son hakkında ise 88 kg’ı denedi  fakat başarılı olamayınca 5. sırada yer aldı. İlk hakkında 110 kg’ ı ve ikinci hakkında114 kg’ ı başarıyla kaldıran Sümeyye,  son hakkında ise 117 kg’ ı kaldıramayınca silkmede de ikinciliği elde ederek gümüş madalya kazandı. Toplamda ise 200 kg’ a ulaşan sporcumuz Sümeyye Kentli, bronz madalya kazanarak Avrupa 3.’sü oldu. 
 
 

HABERE YORUM KAT