1. YAZARLAR

  2. Murat Türkyılmaz

  3. GÜNAYDIN KARDEŞİM!
Murat Türkyılmaz

Murat Türkyılmaz

Avukat Arabulucu
Yazarın Tüm Yazıları >

GÜNAYDIN KARDEŞİM!

 

“Kefenimizi giyerek çıktık bu yola!” dediğimizde, “hamaset yapmayın, çok abartıyorsunuz” diyen sevgili kardeşim günaydın!

İstiklal mücadelesi veriyoruz, İstikbaline sahip çık!” dediğimizde, “hani düşman nerede?, bırakın şu süslü lafları” diyen kıymetli kardeşim günaydın!

“Biz bir siyasi hareket değiliz, Yeni Türkiye’nin amiral gemisiyiz” dediğimizde, “milli duyguları siyasete alet etmeyin” diyen vatanperver kardeşim sana da günaydın!

“Şehitsiz olmaz, sevdasız olmaz” ezgilerini söylerken, “hani şehidiniz nerede, sevdanız nerede?” diye soran sabırsız kardeşim günaydın!

“Üç beş ağaç değil mesele, uyanık olun” dediğimizde, “bu yaptığınız diktatörlüktür”  diyen asi ruhlu genç kardeşim günaydın!

“Bir olalım, iri olalım, diri olalım!” dediğimizde, “işiniz gücünüz başkanlık sistemini getirmek, milleti kandırmayın” diyen uyanık kardeşim günaydın!

“Bu şarkı burada bitmez” dediğimizde, “ne kadar da arabesksiniz, devlet şarkıyla mı idare edilir” diyen entel kardeşim günaydın!

“Bir Fatihler vardır, bir de İşgalciler” dediğimizde, “Fatih nerede, İşgal nerede” diye sual eden kıymetli kardeşim günaydın!

“Zalimin karşısında, mazlumun her zaman yanında olacağız” dediğimizde, “etin ne, budun ne senin?” diyen strateji uzmanı kardeşim günaydın!

“Biz yalnızca rükûda, Allah önünde eğiliriz” dediğimizde, “bir de sizi can pazarında görelim bakalım?” diyen kardeşim günaydın!

“Biz gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünüyoruz” dediğimizde, “Asımın Nesli mi?” diyerek gülüp geçen muzip kardeşim günaydın!

“Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamayız, one minute” dediğimizde, dış politika bitmiştir diyen monşer kardeşim sana da günaydın!

“Paralel Devlet” diye haykırdığımızda, “iktidarınızın bekası için hasım üretiyorsunuz” diyen siyaset bilimci kardeşim sana da günyadın!

“Altı gaflet, ortası ticaret, üstü ihanet” dediğimizde, “altı üstü hizmet” diyen gafil kardeşim sana da günaydın!

Reis:  “beni yalnız bırakmayın, birlikte mücadele etmeliyiz diye haykırırken, mütereddit, uysal koyun rolünde fakat şimdi aslan kesilen yoldaşlarım size de günaydın!

Gözü olana artık gün ışımıştır, gün aydın, istikbalimiz aydın.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum