1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Gürkan Çöşnük Mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi

Gürkan Çöşnük Mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi tarafından Çöşnük Mahallesinde yapılan kaldırım, bordür ve sıcak asfalt çalışmalarını...

Gürkan Çöşnük Mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi tarafından Çöşnük Mahallesinde yapılan kaldırım, bordür ve sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediyesi tarafından Çöşnük Mahallesinde yapılan kaldırım, bordür ve sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Burada açıklamada bulunan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Burası normal zamanda bize 2016 yılının Ağustos ayında AYKOME'nin aldığı karar neticesinde teslim edilmesi gereken bir sokak. Ama 2017 yılının Nisan ayına gireceğimiz şu günlerde halen teslim edilmedi. Dikkat ederseniz hala elektrik direkleri kaldırılmamış. Buna rağmen vatandaşımızın mağduriyetinin önüne geçmek ve vatandaşın sıkıntısını hafifletmek amacıyla şu anda biz asfalt çalışmalarına, bordür ve kaldırım çalışmalarına başladık ve çalışmaları bitirme aşamasındayız. Burada yarın elektrik direkleri kaldırıldığı zaman, tekrar kaldırımların yeniden düzenlenmesi gerekecek. Bu da devlete zarardır. Dolayısıyla alınan kararların ilgili birimler tarafından arkasında durulması gerekir. Yani siz planınızı, programınızı yapacaksınız, yapmış olduğunuz takvime ve zaman çizelgesine uymak durumundasınız. Biz geçen yıl burayı bitirir teslim ederdik. Bütün birimleri de bu zaman çizelgesine uymaya davet ediyorum. Dikkat etmelerinde yarar var. Çünkü netice itibariyle bizler kamuoyuna hesap veriyoruz. Yani her kes kamuoyuna hesap verme zorunda olduğunu hissetsin. Kaldı ki netice itibariyle sizin ödenekleriniz bellidir. Önünüzdeki zaman dilimi bellidir. Siz AYKOME'de yapmış olduğumuz toplantıda bu sokakları yaparız ama şunları yapamayız dersiniz. Ama hem yaparız deyip, hem de bu şekilde zaman çizelgesine uymazsanız, böyle sorunlar yaşanıyor. Buranın çamurunu önlemek için devamlı alt yapı malzemesi döktük. Tekrar onları kazıdık, geri götürdük. Dolayısıyla bu durum hem devlete zarardır, hem de belediyemize zarardır. Dolayısıyla burada şunun altını çizerek söylüyorum; AYKOME'nin üyesi olan bütün birimleri zaman çizelgesine uymaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Çöşnük Mahalle Muhtarı Burhan İnanç ise, Battalgazi Belediyesinin Çöşnük Mahallesinde üzerine düşeni yerine getirdiğini belirterek, "Battalgazi Belediyesi elinden gelen her şeyi yapıyor. Kışın ortasında kaldırım çalışmalarına başladı ve tüm kaldırımları bitirdi. Asfalt çalışmalarına başladı ve asfalt serimi de neredeyse bitmek üzere. Çok kısa bir zamanda yapması gerekenlerin hepsini bitirmek üzere" şeklinde konuştu.

Gürkan Çöşnük Mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi

Gürkan Çöşnük Mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.