1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hadis Hafızları Yarıştı

Hadis Hafızları Yarıştı

Pendik Anadolu İmam-Hatip Lisesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘’Ezbere Hadis Okuma Yarışması’’ Pendik Yunus Emre Kültür Merkezinde yapıldı.

Hadis Hafızları Yarıştı

Pendik Anadolu İmam-Hatip Lisesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘’Ezbere Hadis Okuma Yarışması’’ Pendik Yunus Emre Kültür Merkezinde yapıldı.

Pendik Anadolu İmam-Hatip Lisesinin her yıl düzenlediği Ezbere Hadis Okuma Yarışmasına en az 40 Hadis ezberleyen 241 öğrenci arasından elenerek gelen 26 Hadis Hafızının finali Yunus Emre Kültür Merkezinde sonuçlandı.

Jürinin yaptığı değerlendirmede kıstas olarak; öğrencinin ezberlediği hadis sayısı, metni okuyuşu, metne hâkimiyeti, telaffuzu ve hitabeti gibi kıstaslar dikkate alınarak derecelendirmeleri yapıldı.

Mümine Baştan Bin Hadis Ezberleyerek Birinci oldu

Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda Bin Hadisi Şerifi Metni ve Mealiyle birlikte ezberleyen Mümine Baştan birinci oldu.

Ayşenur Kumlu 921 Hadisle ikinci olurken, Münire Baştan 931 Hadisle üçüncü oldu. Neslişah Arvas’ta 955 Hadisle Dördüncü oldu. Lise öğrencileri arasından bu şekilde ilk Yirmi kişi sıralandı.

İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri arasından da ilk üçe giren öğrenciler şöyle sıralandı.

Beyza Nur Yanık (7. Sınıf) 202 Hadisle Birinci, Fatma Gökçen Özcan (7. Sınıf) 160 Hadisle İkinci, Ayşe Beyza Güngör (7. Sınıf) 152 Hadisle Üçüncü oldu.

Başkan Şadi Yazıcıdan 20 Öğrenciye Umre Ödülü

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Yarışmada ilk yirmiye giren öğrencileri Umre ile ödüllendirirken, hayırsever vatandaşlar tarafından da toplamda 101 Çeyrek Altınla ödüllendirildiler. Ayrıca üç öğrenciye Tablet, üç öğrenciye de Üniversite Bursu verildi.

1-Yarışmanın Birincisi Mümine Baştan Umre, 10 Çeyrek Altın, bir Tablet ve Üniversite Bursu.

2-Ayşenur Kumlu Umre, 9 Çeyrek Altın bir Tablet,

3- Münire Baştan Umre, 8 Çeyrek Altın, bir Tablet,

4- Neslişah Arvas Umre, 7 Çeyrek Altın,

5- Gülcan Biktay Umre, 6 Çeyrek Altın ve Üniversite Bursu,

6- Merve Tezel Umre, 5 Çeyrek Altın ve Üniversite Bursu kazandı. Böylece ilk yirmiye kadar sıralanan diğer öğrencilere de Umre ve muhtelif miktarlarda Çeyrek Altın verildi.

HABER; Abdullah YADİGAR

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.