1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hakan Çalhanoğlu'ndan Alman Bild Gazetesi'ne asker selamı cevabı!

Hakan Çalhanoğlu'ndan Alman Bild Gazetesi'ne asker selamı cevabı!

Milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu, Alman Bild Gazetesi'ne çok tartışılan asker selamına ilişkin çok güzel bir açıklama yaptı.

Hakan Çalhanoğlu'ndan Alman Bild Gazetesi'ne asker selamı cevabı!

Hakan Çalhanoğlu, Alman basınına konuştu. Milli futbolcu, Almanya'nın çok tepki gösterdiği "asker selamı" için en güzel cevabı verdi.

Hakan Çalhanoğlu, askerlerimize selam yollamanın normal olduğunu belirtti ve "Bu selamı sağ salim dönmesini istediğimiz askerlerimize yolladık. Politik bir anlamı yok, provokasyon da değil. Avrupa'da Türk oyuncuların kötü gösterilmesini büyük bir ayıp. Biz barıştan yanayız" ifadelerini kullandı.

Hakan Çalhanoğlu'ndan Alman Bild Gazetesi'ne asker selamı cevabı!

Barış Pınarı Harekatı sırasında milli futbolcularımız, EURO 2020 elemelerinde çıktıkları maçlarda gol sevinçlerini asker selamı vererek yaptı. Bu durum karşısında başta Fransa ve Almanya olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinden tepkiler geldi. Son olarak UEFA, asker selamı gol sevinci ile ilgili disiplin soruşturması başlattı. Ancak sporcularımız, dik duruşlarını bozmayarak gerek Süper Lig'de gerekse Avrupa maçlarında asker selamı vermeye devam etti.

HABERE YORUM KAT