1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Hakkari’de satranç turnuvası

Hakkari’de satranç turnuvası

Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Okullar Arası Satranç Turnuvası İl Birinciliği...

Hakkari’de satranç turnuvası

Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Okullar Arası Satranç Turnuvası İl Birinciliği Yarışması" sonuçlandı.

Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi salonunda düzenlenen turnuvada küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde sporcular yarıştı. İl merkezi ve ilçelerde 55 okuldan 210 sporcu öğrencinin mücadele ettiği yarışma sonunda küçükler kategorisinde kızlarda Milli Eğitim Vakfı Ortaokulu, küçükler karmada Yüksekova Erdoğan Gürbüz Ortaokulu, yıldızlar kategorisinde kızlarda Cumhuriyet Ortaokulu, yıldızlar karmada 23 Nisan Ortaokulu, gençler kategorisinde ise kızlarda İbni Sina Lisesi, gençler karmada Hakkari Fen Lisesi birinci oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Reşit Güldal, yarışmanın oldukça güzel geçtiğini ifade ederek, yarışmaya katılım sağlayan ve emek veren bütün beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür etti. Güldal, burada özellikle küçükler kategorisinde derece elde edilmesinin kendilerini mutlu ettiğini ve bu başarının önemli olduğunu, yarışmada dereceye giren sporcuların ise 30 Mart ile 2 Nisan 2017 tarihlerinde bölge yarışmalarında Hakkari'yi temsil edeceğini söyledi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT