1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Avrupa ülkelerini eleştirdi

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Avrupa ülkelerini eleştirdi

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Erdemliler Harekatının referandum seçim bürosu açılışında konuştu.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Avrupa ülkelerini eleştirdi

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Erdemliler Harekatının referandum seçim bürosu açılışında konuştu. 16 Nisanda evet için Asımın neslinin göreve hazır olduğunu söyleyen Başkan Demirkol, "Öyle bir güçlü evet diyeceğiz ki, bunun sesi Fransa'dan, Almanya'dan, Hollanda'dan ve okyanus ötesinden duyulsun" dedi.

Başkan Fevzi Demirkol, Karaköprü İlçesinde Erdemliler Harekatının referandum bürosu açılışına katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve AK Parti teşkilat üyelerinin de katıldığı açılışta Başkan Demirkol, 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasıyla ilgili konuşma yaptı.

"Öğle güçlü bir evet diyeceğiz ki, bunun sesi Fransa'dan, Almanya'dan, Hollanda'dan ve okyanus ötesinden duyulsun" diyen Başkan Demirkol, "16 Nisanda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerine bir halk oylamasına gidiyoruz. Bu halk oylaması bizim için 1'inci Dünya Savaşından bu tarafa hiç yaşamadığımız tehlikelerle dolu ortamda olduğumuz için çok önemli. Milletimizin birlik ve bütünlüğü için, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için, devletin istikrarı için, milletimizin istikbali için ve yönetimde istikrarın devam etmesi için 16 Nisandaki referandum da evet diyeceğiz. Öyle bir güçlü evet diyeceğiz ki, bunun sesi Fransa'dan, Almanya'dan, Hollanda'dan ve okyanus ötesinden duyulsun" dedi.

Ecdadımızın mirasını bize unutturmak istediler

Başkan Fevzi Demirkol, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlarla ecdadımızın bize bıraktığı mirası ve şanlı tarihi unutturmak istediklerini söyledi. Başkan Demirkol, "Bunlar daha öncesinde, 100 senedir sergiledikleri oyunlarla bu içinde bulunduğumuz günlerde de, geçmişte hep oyunlar, hep sahneler sergilediler. Ayrıca, ecdadımızın bize bırakmış olduğu mirası, şanlı tarihimizi bize unutturmak istediler. Biz şimdi o şanlı tarihimizi yeniden canlandırmak için, yeniden bu gençliği, yeniden aziz milleti, ümmetin umudu, mazlum milletlerin umudu ve kainata Cenab-ı Hakk'tan sonra nizam veren bir devlet haline getirmek için 16 Nisanda evet diyeceğiz" diye konuştu.

Asımın nesli göreve hazır

16 Nisanda Asımın neslinin göreve hazır olduğunu da vurgulayan Başkan Fevzi Demirkol, konuşmasının son bölümünde," Daha öncesinde 1'inci Dünya Savaşında, Çanakkale'de şanlı ecdadımız 250 bine yakın şehit vererek, bunlara Çanakkale geçilmez dediler. Oradaki ittifaka değinmek istedim, Mehmet Akif'in dediği gibi, "Kimi yamyam, kimi Anzak, kimi Hindu, kimi bilmem ne bela" diye hepsi birleştiler. Çanakkale'de İstanbul'un işgali için, Osmanlı Devletinin hayatına son vermek için Çanakkale'yi geçmek istediler. Çanakkale geçilmez diyen ecdadımız bunlara müsaade etmedi. Yedi düvel bilsin ki, Asımın nesli burada hazır. Asımın nesli göreve hazır. 16 Nisanda çok güçlü bir evetle, milletimizin, devletimizin hızlı karar alma kabiliyetini geliştireceğiz" şeklinde konuştu.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Avrupa ülkelerini eleştirdi

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Avrupa ülkelerini eleştirdi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT