1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Başka geliri var mı? Veyis Ateş'ten o soruya dikkat çeken yanıt

Başka geliri var mı? Veyis Ateş'ten o soruya dikkat çeken yanıt

Hakkındaki iddialar sonrası HaberTürk'teki görevinden istifa eden Veyis Ateş, Halk TV'de İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtladı. İsmail Saymaz, "Başka bir gelirin var mı?" diye sordu. Veyis Ateş, "Başka gelirim yok, tazminatımla geçineceğim. Başka bir gelirim olup olmadığı araştırılsın." dedi.

Başka geliri var mı? Veyis Ateş'ten o soruya dikkat çeken yanıt

Halk TV'de İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtlayan Veyis Ateş, hakkındaki eleştirilere ve iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

İsmail Saymaz'ın Saymaz, Veyis Ateş'e Gazeteciliğe devam etmek isteyip istemediğini sordu. Veyis Ateş de bunun üzerine "Mesleğim bu benim. Tabii önce çocuklarıma vakit ayıracağım." ifadelerini kullandı.

"BAŞKA GELİRİN VAR MI?"

İsmail Saymaz, "Başka bir gelirin var mı?" diye sordu. Veyis Ateş, İsmail Saymaz'ın sorusu üzerine "Başka gelirim yok, tazminatımla geçineceğim. Başka bir gelirim olup olmadığı araştırılsın." dedi.

NE OLMUŞTU?

Organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla aranan Sedat Peker, 6 Haziran Pazar yayımladığı 9'uncu videoda, Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz'a ait otelde ücretsiz kaldığını ve kara para aklamakla suçlanan Korkmaz için arabuluculuk yaptığını ileri sürmüştü.

Gazeteci Fatih Altaylı ise Pazartesi günü Habertürk'teki yazısında Sezgin Baran Korkmaz'ın Veyis Ateş'le ilgili olarak kendisini aradığını belirterek, "Tehdit, şantaj iddiaları, 10 milyon avroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar, kriminal nitelikte suçlamalar" olarak nitelediği iddiaları gündeme getirmişti.

Sezgin Baran Korkmaz'ın iddialarını Habertürk yönetimine ilettiğini kaydeden Altaylı, "Kendisinden son bir kez bu iddialara yanıt vermesini isteyeceklerdir muhtemelen. Veyis Ateş'in de bu iddialara verecek bir yanıtı var mı bilemem" demişti.

Öte yandan Habertürk yazarı Sevilay Yılman ise dünkü köşe yazısında, SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın kendisine Veyis Ateş'le ilgili ses kaydının bir kısmını dinlettiğini aktardı. Yılman'ın aktardığına göre Veyis Ateş, Korkmaz'a özetle "10 milyon avro yollayacaksın. Ben iki tarafın da hakemi ve kefiliyim, iş bitene kadar para bende duracak" dediğini ifade etmişti.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT