1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Halkıyla Barışık Tek Lider Sarıgül

Halkıyla Barışık Tek Lider Sarıgül

Halkıyla Barışık Tek Lider Sarıgül
TDH Kartal İlçe Başkanlığı Mahalle yönetimi ve yerel basınla kahvaltıda buluştu. Mahalle yöneticileriyle konuşan İlçe başkanı Ali KAYA, Her biriniz mahallenizde ilçe başkanını temsil ediyorsunuz
Bu bilinçle hareket etmek durumundayız. Mahallelerdeki yönetimi oluştururken, mahallenizdeki nüfus yoğunluğuna dikkat etmek zorundayız. O zaman daha güçlü ve tabana daha yaygın olarak hareket etmiş oluruz. Üyelerimizin her türlü cenaze olsun, düğün olsun özel günlerinde yanlarınızdayız. Mahallenizdeki hasta, cenaze, düğün vs. gibi durumları bize bildirirseniz ilçe olarak katılımı hemen sağlarız.” Dedi.
 
HASAN AYDIN “VEKİLLER BAŞKANLARININ AĞZINA BAKIYORLAR”

İlçe başkanından sonra konuşan Genel başkan yardımcısı Hasan AYDIN’ın da “Biz istanbul’a ilk geldiğimizde 2 milyon iki yüz nüfusu vardı. Sonradan kentleşme ve göçlerden dolayı hepimizin yaşadığı İstanbul’u oluşturduk. SHP’ de ve CHP’de görev yaptım. Parti yönetimlerinde bulundum, il yönetiminde, parti meclisinde bulundum. Çok büyük zorlamalardan sonra 2002 yılında millet vekili oldum. Milletvekili olduktan sonra çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Vekil olduktan sonra çok işe yaramadıklarını, genel başkanlarının ağzına bakarak hareket ettiğini, çıkarmış oldukları yasalardan bile haberlerinin olmadıklarını, sadece grup başkan vekillerinin okey dediklerine okey, hayır dediklerine hayır demekten başka bir şey yapmadıklarını görünce hayal kırıklığı yaşadım.

 
CHP’DEN HAKLI OLDUĞUM NEDENLERDEN DOLAYI İHRAÇ EDİLDİM

Parti içerisinde işlerin değişmesi gerektiğini, bu şekilde yürümediğini vs. bir çok haklı nedenlerde önerilerde ve uyarılarda bulundum ve mücadeleden dolayı CHP den ihraç edildim. Mahkemeye gittim mahkeme kararıyla geri geldim fakat bir kez daha ihraç edildim. Yine geri geldim bu kez kınama diye bir ceza v ar mahkemeye gidemiyorsunuz fakat fiilen ihraç durumundasınız. 2004 yerel seçimlerden sonra bu işin yürüyemeyeceğine, sadece CHP ile değil parlamentoda ki hiçbir partiyle bu işin yürüyemeyeceğine karar verdim.

 
6 MİLYON İŞSİZ VAR BAHSEDEN YOK

Parlamentoya baktığımızda hep Tayip gündemi var. Açılımlar, Ergenekon vs. konuşuluyor ama ne hikmetse sanki iktidarla muhalefet konuşmuşta anlaşmışlar gibi işsizlik hiç konuşulmuyor. Türkiye’de bu gün 6 milyon işsizlik var ama işsizlik konuşulmuyor. Ne yapabiliriz yola çıkalım Türkiye’de lider çok önemli. Halkıyla barışık, iç içe bir lider olmalıydı o lider de Mustafa SARIGÜL’dür. Gittik dedik ki arkadaş sen bu toplum da sinerji yaratırsın. Sen her yerde varsın, sen camide varsın, sen cem evinde varsın, Alevi de, Sünni de, Kürt te, Türk te sen her yerde varsın. Senin kişisel tavrın bütün kapıları açacak nitelikte. Bu işin önüne geçmelisin diyerek Sarıgülle konuştuk 2004-2005 yılının başında harekete geçtik ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Parti kurmadan, 81 ilde örgütünü kuran, 800 civarında ilçede örgütünü kuran, 1000 in üzerinde belde de örgütünü kuran, kadın kollarını, gençlik kollarını oluşturan bir teşkilatız.Türkiye’nin üçte biri işsiz ve sıkıntıda, esnaf me zaman kepengi indireceğinin farkında değil. Bizim yapmış olduğumuz anketlerde toplumun yüzde 67 si diyor ki durumdan memnun değiliz. AKP ye oy vermezsek CHP gelir. CHP’ye oy vermezsek AKP gelir diyerek korkularla oy veriyorlar ki buda çözüm değildir. Biz yeni bir Kartal, yeni bir İSTANBUL oluşturacağız. Bir daha ki seçimde belediyeleri alacağız. Kendimizi haziranın 12 sine hazırlıyoruz. Ben de bu partinin Sarıgülden sonra gelen 2. ci yöneticisiyim. Kartal da olmamız bizim için bir şans. Yolumuz açıktır ve yolunuz açık olsun başarılar diliyorum.” Dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.