1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Halter Şampiyonasında Pendik Başarısı

Halter Şampiyonasında Pendik Başarısı

Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlen Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası’nde dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

Halter Şampiyonasında Pendik Başarısı

Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlen Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası’nde dereceye giren sporcular ödüllendirildi.
 

Nazilli Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlen Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası'nde dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

Türkiye Halter Federasyonunun 2015 yılı faaliyet programında yer alan ve Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen Büyükler, Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası (Erkek - Kadın) 03 - 06 Eylül 2015 tarihleri arasında Nazilli Spor Salonunda gerçekleştirildi. Büyükler Kulüpler Türkiye Şampiyonasına 71 kulüp 261 erkek ve 118 bayan olmak üzere toplam 379 sporcu katıldı. 03 Eylül 2015 Perşembe günü Nazilli Spor Salonunda başlayan müsabakalar, 04 Eylül 2015 Cuma günü a açılış seremonisi yapıldı ve 06 Eylül 2015 Pazar günü şampiyona sona erdi.

Müsabakaların açılış seremonisine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediyesi Başkan Vekili Erkin Özbek, Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İlker Zabun, Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir ve Halter Federasyonu yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Açılış seremonisinde konuşan Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, "Sayın Kaymakamım, değerli Halter Federasyonu Başkanım ve yönetim kurulu üyelerim, değerli daire amirlerim, değerli çalışma arkadaşlarım, değerli izleyiciler ve daha önemlisi ülkemizi olimpiyatlarda temsil edecek halter sporumuzun değerli sporcu kardeşlerim, antrenör arkadaşlarım, hakem arkadaşlarım, basınımızın değerli mensupları sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum ve hepinize hoş geldiniz diyorum. Bu organizasyonu ilimizde uygun gören ve organizasyonu burada yapmamıza vesile olan değerli Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar'a ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Sayın Nazilli Belediye Başkanımıza bu organizasyonda vermiş olduğu destekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, müsabakalara katkılarından dolayı Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur' a, Nazilli Belediyesi Başkan vekili Erkin Özbek' e, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker' e, birer plaket takdim etti.

Seremoni sonrası madalya alan Erkekler 56 Kg'da ise ismet Algül toplamda 219 kg kaldırarak Türkiye Şampiyonu olurken, 62 kg Erkelerde yarışan Şevket Kartaş toplamda 239 kg ile Türkiye Şampiyonu oldu. Bayanlar 48 kg'da yarışan Nurdan Akcay toplamda 143 kg ile Türkiye Şampiyonu oldu.53 kg'da yarışan Hacer Demirel ise toplamda 150 kg ile Türkiye Şampiyonu oldu.58 kg'da yarışan Ayşeğül Başol toplamda 177 kg ile Türkiye Şampiyonu oldu. Ödüllerini Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli belediyesi başkanvekili Erkin Özbek, Halter Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İlker Zabun, Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Selami Balkan taktim etti.

Pazar günü sona eren Büyükler, Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Erkekler Kategorisinde Ankara Aski spor Kulübü 184 puan ile 1.liği elde ederken, Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü 167 puanla ikinci, Ankara Gonca Spor Kulübü 166 puanla üçüncülüğü, Payas Belediye Spor Kulübü 4. lüğü, Mersin Şahmeran Spor Kulübü 140 puanla 5. liği elde ederken,113 puanla Van Azim Halter Spor Kulübü 6. oldu. Bayanlar Kategorisinde Konya Kuyulu Sebil Spor Kulübü 175 puan ile 1.liği elde ederken, İstanbul Pendik Fevzi Çakmak Spor Kulübü 146 puanla ikinci, Gaziantep Halter İhtisas Spor Kulübü 144 puanla üçüncülüğü elde etti. Şampiyonada 138 puanla Ankara Tuz Gölü Spor Kulübü 4. lüğü elde ederken, 126 puanla Kocaeli B.B. Kağıtspor 5. olurken, 6, lığı ise 125 puanla Kırıkkale İstiklal İ.Ö.O. Spor Kulübü elde etti. -

 

HABERE YORUM KAT