1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Haluk Levent Ne yaptı? | Hangi Suçtan Beraat Etti?

Haluk Levent Ne yaptı? | Hangi Suçtan Beraat Etti?

Sanatçı Haluk Levent 'suç örgütü kurmak' ve 'yağma' iddialarıyla 16,5 yıl hapis istemiyle yargılanmıştı. 8 yıl sonra yargılandığı davadan beraat etti. Suçlamalar hakkında Haluk Levent ne söyledi? Neler yaşadı?

Haluk Levent Ne yaptı? | Hangi Suçtan Beraat Etti?

Kapatılan Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince aralarında sanatçı Haluk Levent'inde bulunduğu 19 kişi 'suç örgütü kurma' ve 'yağma' suçlamalarıyla ilgili davada 8 yıl sonra karar verildi. Suçlamalar hakkında her türlü şüpheden uzak ve kesin, inandırıcı bir delil bulunmadığı için Levent'in beraati kararı alındı.

Levent suçlamalar hakkında şunları söyledi;

Haluk Levent Ne yaptı? | Hangi Suçtan Beraat Etti?

HALUK LEVENT’E BERAAT

Mahkeme heyeti, üzerine atılı suçu işlediğine dair her türlü şüpheden uzak kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden şarkıcı Haluk Levent’in “silahla haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla kurulmuş örgüte üye olmak”, “ bir kişiyi yönelik yağmaya teşebbüs suçundan” beraatına karar verdi.

11 SANIĞA CEZA

11 sanığı ise “işyerinde yağma”, “kasten yaralama”, “tehdit, “ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından 2 yıl 11 ay ile 18 yıl 5 ay arasında değişen hapis cezasına çarptırdı.

"SAVCI BENİ DİNLEMEDİ"

''Ellerim kelepçeli bir şekilde 4 gün sorgu odasındaydım ve hiçbir şey  bilmeden. O dönem en çok ağrıma giden, o dönemin savcısı beni dinlemedi. Hukuk  devleti dediğimiz yerde savcı dahi ifademi almadı. Direkt olarak mahkemeye  çıkarıldım. Evet tutuksuz yargılandım ama 10 küsur yılda binlerce haber, binlerce  algı yitip giden birçok sponsorluklar, konserler cabası. Ve sonunda beraat.  Seviniyorsunuz ama bir yandan da üzülüyorsunuz. Bunu bu kadar uzatmanın, bu kadar  operasyonlarda ismimizin kullanılması gerekli miydi? Bu nedenle bir yandan  sevinçliyim, bir yandan da buruk bir duygu var içimde. Bizi çeteci, mafyavari  insanlarla göstermişlerdi.''

Haluk Levent Ne yaptı? | Hangi Suçtan Beraat Etti?

HALUK LEVENT KİMDİR?

26 Kasım 1968 Adana/Yüreğir doğumludur. 9 kardeşten 8. olanıdır. İlköğretimi Sabancı İlkokulu'nda okumuş, lise eğitimini ise Adana Atatürk Lisesi'nde görmüştür. Üniversite eğitiminii çeşitli okullarda farklı bölümlerde almıştır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği, Ankara Üniversitesi Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve Ankara Üniversitesi Muhasebe Bölümü'nde olmak üzere eğitim görmüştür. Ailesinin maddi durumunun yetersiz olmasından dolayı okullarını yarıda bırakmak zorunda kalıyordu.

KARİYERİ

1992 yılında barlarda çalışmış ve bu dönemlerde Yıldıray Gürgen ile tanışmıştır. Bu tanışma Levent’in albüm kalitesini artırmasında olumlu olmuştur. Albüm ve müzik çalışmaları 3 yıl gibi bir sürede mayvesini vermiş ve ‘Yollarda’ adlı albümünü çıkarmıştır. İlk albümden sonra ikinci albümü ‘Bir Gece Vakti’ 1 milyon satışa yaklaşmıştır. Ardından üçüncü albümü olan ‘Arkadaş’ piyasaya çıkmıştır. Sanatçı uzun süre peşini bırakmayan bir ticaret davasından dolayı 1997’de 9 ay cezaevinde kalmıştır.

Cezası bittikten sonra da 18 ay askerlik yapmak için çok az vakti vardı. Askere gitmeden önce ‘Yine Ayrılık’ adlı albümünü çıkardı. Sanatçı askerliğini bitirdikten sonra da birçok başarılı albüme imza atmıştır. En çok dinlenen parçası 2010 yılında çıkardığı ‘Hacivat Karagöz’ olmuştur. Fakat kaset satışlarında pek bir etki görülmemiştir. Haluk Levent’in Eda adında bir kızı vardır.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT