1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Hande Doğandemir, kendi fotoğrafını kullanan Show Tv'ye dava açtı

Hande Doğandemir, kendi fotoğrafını kullanan Show Tv'ye dava açtı

Oyuncu Hande Doğandemir, 2 Temmuz’da yayınlanan haberde “cinayetle suçlanan gençler” olarak Hande Doğandemir ile meslektaşı Kerem Bürsin’in yan yana olduğu fotoğrafın kullanıldığını görünce

Hande Doğandemir, kendi fotoğrafını kullanan Show Tv'ye dava açtı

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın dilekçesinde, 2 Temmuz’da yayınlanan haberde “cinayetle suçlanan gençler” olarak Hande Doğandemir ile meslektaşı Kerem Bürsin’in yan yana olduğu fotoğrafın kullanıldığı belirtildi. Dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“Cinayete teşebbüs haberinde fotoğrafı kullanılarak Hande Doğandemir’in kişilik haklarına saldırıda bulunulmuştur. Haber tamamen asılsız ve gerçeğe aykırıdır. Doğandemir’in üzüntüsünün bir nebze de olsun hafifletilmesi için 50 bin lira manevi tazminatın yasal faiziyle birlikte davalı televizyondan tahsilini istiyoruz.” 

Hande Doğandemir, kendi fotoğrafını kullanan Show Tv'ye dava açtıHande Doğandemir, kendi fotoğrafını kullanan Show Tv'ye dava açtı

HANDE DOĞANDEMİR KİMDİR?

Hande Doğandemir, 22 Kasım 1985 tarihinde Ankara‘da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. 
Annesi bir kamu kurumundan emekli, babası da banka emeklisidir. Ankara’da okuduğu ortaokul ve lisede Fransızca eğitim gördü. 

Hande Doğandemir, kendi fotoğrafını kullanan Show Tv'ye dava açtı

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyoloji bölümünden İletişim Sosyolojisi üzerine eğitim görerek mezun oldu. Üniversitede son sınıfta Erasmusla altı ay Fransa’nın Lille şehrinde okudu. 

Üniversite bittikten sonra farklı bir alanda çalışmak istemiş ve ekran arkası deneyimler edindikten sonra Akademi 35’buçukta oyunculuk eğitimi almıştır. 

Kamera arkasında programcılık yapmaya stajyerlikle başladı. Daha sonra rejiye geçti. sonra çalıştığı yerde editör yardımcısı oldu. Vahide Gördüm ve Altan Gördüm‘ün oyunculuk okuluna gitti. 

2011 yılında başlamak üzere TRT Okul’da “Hatırlar mısınız?” adlı programda iki yıl sunuculuk yaptı. 

Hande Doğandemir, kendi fotoğrafını kullanan Show Tv'ye dava açtı

2013 yılının Mart ayında Nejat İşler‘le birlikte “Eti Browni” reklamında rol aldı. 

2 Temmuz 2013 tarihinde Kanal D‘de gösterime giren “Güneşi Beklerken” dizisinde başrollerini Emre Kınay, ve Kerem Bursin ile paylaştı. 

2014 yılında Lipton reklamında oynadı. 

2015 yılında TV8’de “Kara Kış” isimli dizişe başrolü Şükrü Özyıldız ile paylaştı. Yine 2015 yılında “Racon: Ailem İçin” dizisinde oynadı. 

2016 yılında gösterime giren “Her Şey Aşktan” filminde Kara Kış dizisinde başrolü paylaştığı Şükrü Özyıldız ile oynadı. 

Film ve Dizileri : 

2016 – Her Şey Aşktan 
2015- Kara Kış 
2015 – Racon: Ailem İçin 
2014 – Bana Masal Anlatma 
2013 – 2014 – Güneşi Beklerken 
2012 – Şubat 
2012 – Leyla ile Mecnun 
2012 – Böyle bitmesin 
2012 – İbreti Ailem 
2011-2012 – Sen De gitme 
2010 – Keskin Bıçak 
2010 – Kahramanlar 

HABERE YORUM KAT