1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Hangi bakanlar değişecek? İsimler Ankara kulislerine sızdı: İşte o bakanlıklar!

Hangi bakanlar değişecek? İsimler Ankara kulislerine sızdı: İşte o bakanlıklar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '2023'ün manifestosu' olarak adlandırdığı AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi'ne saatler kaldı. Parti yönetiminin yanı sıra kabinede de değişiklik yapılması beklenirken değişmesi planlanan bakanların isimleri kulislere sızdı. İşte değişmesi beklenen bakanlar ve ayrılacak bakanlıklar...

Hangi bakanlar değişecek? İsimler Ankara kulislerine sızdı: İşte o bakanlıklar!

Aylardır beklenen AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti yönetiminin yanı sıra 7 bakanlıkta da değişikliğe gideceği iddiaları gündemi meşgul ederken değişmesi planlanan o bakanların isimleri kulise sızdı.

AK Parti'nin günlerdir gündemi meşgul eden 7. Büyük AK Parti Olağan Kongresi günü geldi. 7 bakanın birden değişeceği iddialarının üzerine o bakanlıkların hangileri olduğu bilgisi de kongreye dakikalar sızdı. İşte kulislerden edindiğimiz bilgiye göre değişecek bakanlıklar...

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Aile Bakanlığı olmak üzere ikiye bölünecek.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Turizm Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı olarak ikiye ayrılacak.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Yine bölünmesi beklenen bu bakanlık ise iki ayrı isim altına hizmet verecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI YARDIMCILIĞI

Kulislerden edinilen bilgiye göre, 3 yeni Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı oluşturularak bu görevlere de yeni isimler atanacak.

MKYK'DA 29 İSİM

Bugün gerçekleşecek kongrede, MKYK’da 29 ismin değişeceği iddia edildi. Böylelikle MKYK Asil Üye sayısında yüzde 20 artış yaşanacak. Bu kadronun AK Parti'yi 2023 seçimlerine götürmesi planlandığından Cumhurbaşkanı Erdoğan için büyük önem taşıdığı biliniyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iki gündür yalnızca Mehmet Özhaseki, Süleyman Soylu, Mahir Ünal, Erkan Kandemir, Hasan Doğan gibi isimlerle görüştüğü öğrenildi. 

Geçtiğimiz hafta öğrenilen bilgilerde de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un koltuklarına yeni isimlerin atanacağı ve Bakan Koca'nın Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına getirilmesi bekleniyor. 

Berna Akkaya
Gündem ve Teknoloji Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
2
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
3 Yorum