1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hasan Uzunyayla CHP'den aday adayı oldu

Hasan Uzunyayla CHP'den aday adayı oldu

Siyaset, hizmet üzerinden yürütülen bir faaliyettir. Kişiler topluma hizmeti esas alarak kendi ideolojileri, kendi ilkeleri doğrultusunda hareket eden siyasi partilerin çatısı altında görev alırlar.

Hasan Uzunyayla CHP'den aday adayı oldu

Siyaset, hizmet üzerinden yürütülen bir faaliyettir. Kişiler topluma hizmeti esas alarak kendi ideolojileri, kendi ilkeleri doğrultusunda hareket eden siyasi partilerin çatısı altında görev alırlar. Bugüne kadar bu onurlu görevi yapmama fırsat veren parti büyüklerim ve Tuzla halkına sonsuz teşekkür ederim. Görev yaptığım süre içerisinde belediye çatısı altında birlikte çalışmaktan gurur duyduğum değerli meclis üyelerine, güler yüzlerini benden esirgemeyen belediye müdürleri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Partimin ve benim toplum menfaati ve hizmeti adına çalışmak, üretmek üzerine kurulu düşünsel ve siyasal yapıya AKP ile aynı pencereden bakmamız mümkün değildir. Bu nedenle zaman içinde ‘sizin doğrularınızın, bizim yanlışlarımız; bizim doğrularımızın da sizin yanlışınız’ olarak algılanması olasıdır. Ancak, amacımızın toplum menfaati bazında en iyiyi en doğru şekilde yapmak olduğu herkes tarafından iyi bilinmelidir.

Muhalefet bazen denetim görevi gerektirir. Bugüne kadar yapmış olduğumuz muhalefetin sadece toplum faydası gözetilerek yapılmış bir muhalefet anlayışı olduğu herkes tarafından bilinmelidir. Dolayısıyla; kişisel husumetlerimizin, şahsi kin duygularımızın olmadığını belirtmek isterim.

İddia koyduğumuz alanlarda fırsat yakalarız ya da yakalamayız bilinmez ancak; arkamıza baktığımızda siyaset aracılığı ile elde ettiğimiz kazanımlarımızın, ürettiklerimizin ve hizmet etme prensibimizin çocuklarımıza bırakılacak en değerli miraslardan biri olduğunu düşünüyorum.

Tuzla’ da siyaset yaptığım süre içerisinde çok değerli arkadaşlar tanıdım ve hayatıma zenginlik katan bu arkadaşlarımla görüşmeye devam edeceğimi de belirtmek isterim.

Tüm bu duygularla; bir hakkım var ise sizlere helal ediyorum, sizler de hakkınızı helal ediniz. “

HABERE YORUM KAT