1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Haskovo ve Edirne Kültürel ve Tarihi Destinasyonlar Projesi

Haskovo ve Edirne Kültürel ve Tarihi Destinasyonlar Projesi

Trakya Üniversitesi Vakfı tarafından INTERREG-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen "Haskovo ve Edirne-Kültürel...

Haskovo ve Edirne Kültürel ve Tarihi Destinasyonlar Projesi

Trakya Üniversitesi Vakfı tarafından INTERREG-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen "Haskovo ve Edirne-Kültürel ve Tarihi Destinasyonlar" isimli projenin üçüncü toplantısı Haskovo'da gerçekleştirildi.

Toplantı, proje lider partneri olan Haskovo Bölgesel Kütüphanesi toplantı salonunda Bulgaristan ve Türkiye heyetinin katılımı ile tamamlandı. Toplantıya Türkiye partneri olarak Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi ve proje yürütücüsü Doç. Dr. Emel Gönenç Güler ile Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi personeli ve proje teknik asistanı Uzm. Burcu Ören Özer, Uzm. Serdar Özer ve Bulgaristan proje ekibi ile Haskovo Kütüphanesi yetkilileri katılım sağladı.

Toplantıda projenin 3. çeyreğinde gerçekleştirilen faaliyetler ve gelecek dönemlerde yapılacak etkinlikler üzerinde çalışmalar yapıldı. Projede Edirne ve Haskovo bölgelerinin turistik, kültürel ve tarihi envanteri dijital ortama aktarılacak, ayrıca Türkçe, İngilizce ve Bulgarca dillerinde yemek kitabı dijital teknoloji ile oluşturulacağı bildirildi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT