1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Hastane binası önünde ölü bulunmuştu! Ailesinden şok iddialar geldi!

Hastane binası önünde ölü bulunmuştu! Ailesinden şok iddialar geldi!

Şevval Abanoz Ankara'nın Polatlı ilçesinde, evinin yakınındaki eski bir hastane binasının önünde cansız bir şekilde bulunmuştu. Abanoz'un ailesi kızlarının durumuyla ilgili bir iddia ortaya attı. Ailesine göre Abanoz darp edildi ve kolundan sürüklenerek kapıya atıldı.

Hastane binası önünde ölü bulunmuştu! Ailesinden şok iddialar geldi!

21 yaşındaki Şevval Abanoz Ankara’nın Polatlı ilçesinde, 28 Ocak cuma gecesi evinin yakınındaki eski bir hastane binasının önünde ölü olarak bulunmuştu. Daha 2,5 aylık evli olan Abanoz'un cenazesi memleketi Kırıkkale'de defnedildi. Olayın sonrasında şüpheli olarak gözaltına alınan eş Samet Boz ise verdiği ifadenin ardından savcılık tarafından serbest bırakıldı. Şevval Abanoz'un annesi Gamze ve babası Uğur Kutlu, Kırıkkale'deki evlerinde taziyeleri kabul ettiler.

Hastane binası önünde ölü bulunmuştu! Ailesinden şok iddialar geldi!

"KIZINIZI KOLUNDAN TUTTU SOKAĞA ATTI"

Acılı anne Gamze Kutlu, yaptığı açıklamada, kızının ölmeden önce kocasından şiddet gördüğünü iddia etti. Anne Kutlu, "Çocuğumun evine gittik. Üst komşusundan bir tanesi aşağı indi. Komşusu, 'Onlar çok şiddetli kavga ettiler' dedi. Oğlan kapıları duvarları yumrukladı. Kızınızı kolundan tuttu sokağa attı. Arkasından da koşarak gitti' dedi. Benim kızımı nereye götürdü. Ben bunların cevabını arıyorum. Oradan çıktım ben kaynanasına gittim acaba oradalar mı diye. Çünkü benim kızım diyordu ki 'Anne Polatlı’da saat 8'den sonra hayat duruyor ben korkarım bu saatte sokağa çıkmam' diyordu. 2,5 aylık evliydi, benim çocuğum oraları daha bilmiyordu" dedi.

Hastane binası önünde ölü bulunmuştu! Ailesinden şok iddialar geldi!

"KIYDILAR BENİM ÇOCUĞUMA"

Acılı anne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a seslendi. Kutlu şunları söyledi:

"Ben buradan Cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Adalet Bakanıma sesleniyorum. Çocuğumun kanını yerde koyma. Çocuğuma kim ne yaptıysa sahip çık. Yeter bu analar yanmasın, bu evlatlar ölmesin. İnsan hakları, kadın hakları, hepinize sesleniyorum. Şevval’e sahip çıkın. Bundan sonra başka Şevvaller ölmesin. Kadına şiddete ‘hayır’ diyorum. Ben çocuğumu gül gibi yetiştirdim. O bir melekti. Kimse benim çocuğumun saçının teline kıyamazdı. Ay parçasıydı benim yavrum. Ama kıydılar benim çocuğuma. Şaibeli olaylar var saatler tutmuyor. Telefonlarını kapattılar sırra kadem bastılar. Ben çok endişeliyim. Benim içim rahat etmiyor. Adalet istiyorum kızım için adalet."

Hastane binası önünde ölü bulunmuştu! Ailesinden şok iddialar geldi!

"ÇIK GEL KIZINA BÖYLE OLDU DE"

Adli tıp raporu gelene kadar hiçbir şeyin netleşmediğini ifade eden anne Kutlu, "Ama insan değil misin? Annesi babası! Çık gel kızına böyle oldu de. Niye telefonları kapatıp da sırra kadem basıyorsun? Ben karakola gittim. Çocuğumun adını söyleyince karakol buz kesti buz. Bizi bir odaya aldılar sakinleştirdiler. Polatlı haberlerinde çıkmış, çocuğumun cansız bedenini bulmuşlar, benim haberim yokmuş. Kim görmüş orada atladı diye haber çıkmış. Böyle bir şey yok. Kamera görüntüsü yok. Sadece orada bulunmuş. Kaybeden de kendileri bulan da kendileri. Kendi işyerinde çalışan Mustafa diye biri varmış o gitmiş o bulmuş. Ne biliyormuş orayı? Ben bunu anlayamıyorum" diye konuştu.

kızının hakkını aramak istediğini ve hiçbir şeyin gizli kalmamasını istediğini belirten acılı baba Uğur Kutlu şüpheli gördükleri çok şey olduğunu söyledi.

Hastane binası önünde ölü bulunmuştu! Ailesinden şok iddialar geldi!

"BEN DAMADIMA ARADIM ULAŞAMADIM"

Kocası tarafından kızlarının kolundan sürüklenerek dışarı atıldığını komşusundan öğrendiklerini dile getiren baba Kutlu, "Ben damadımı aradım ulaşamadım. Eşim bir taraftan arıyor, ben bir taraftan arıyorum. Sonra eşimin telefonuna cevap veriyor. Ufak bir tartışma yaşadık. Arıyor 'ben size haber edeceğim' diyor ve bir daha da ulaşamadık. Daha sonra biz tabi bunun üzerine ben iş yerinden geldim eşimi oğlumu aldım direk yola çıktım. Kapıyı çaldık kimse yok, oradan komşuları çıktı. Çok gürültülü büyük bir tartışma yaşadıklarını ve kızımızı kolundan tutup sürükleyerek dışarı attığını, müdahale etmeye çalıştığını 'yapmayın yeni evlisiniz daha 2 aylık evlisiniz böyle şeyler yapmayın' diye söylemişler. Kızım gitmiş peşinden de damadım da gitmiş. Biz bu şekilde öğrendik" açıklamada bulundu.

"ARAŞTIRILSIN İSTİYORUZ"

Olayın üstünün kapatılmasını istemediklerini anlatan baba Kutlu, "Araştırılsın istiyoruz. İhmal, kusur ne varsa. Burada uyuşmayan zaman dilimleri var. Onların ifadesi ufak bir tartışma bizim duyduklarımız şiddetli bir kavga. Kızım metruk binaya gidiyor atladığı söyleniyor. Ben ona da inanmıyorum. Burada büyük bir şiddet var. Büyük bir yanlış var. Bir bayan kolundan tutulup kapıya atılmaz" şeklinde konuştu.

 

Bölge Gündem Editör Ekibi
Haberler, Son Dakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT