1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Hatay Arkeoloji Müzesi ziyaretçilerini müzik ve dramayla karşılıyor

Hatay Arkeoloji Müzesi ziyaretçilerini müzik ve dramayla karşılıyor

Hatay'daki kazılarda ortaya çıkarılan mozaikten sikkeye, pişmiş toprak kaplardan ünik eserlere kadar kentteki zenginliğin yansıtıldığı Hatay Arkeoloji...

Hatay Arkeoloji Müzesi ziyaretçilerini müzik ve dramayla karşılıyor

Hatay'daki kazılarda ortaya çıkarılan mozaikten sikkeye, pişmiş toprak kaplardan ünik eserlere kadar kentteki zenginliğin yansıtıldığı Hatay Arkeoloji Müzesi'ne gelen yerli ve yabancı misafirler müzeye girişte müzik dinletisi ve drama gösterileriyle karşılanıyor.

Hatay Kültür Turizm Müdürlüğü, Hatay Müze Müdürlüğü ve Hatay Medeniyetler Korusu ve Drama Topluluğu işbirliğiyle hafta sonları Hatay Arkeoloji Müzesine gelen ziyaretçilere müzik dinletisi ve drama gösterileri sunuluyor.

Müze Müdürü Melike Nalan Yastı, etkinliklerin her hafta sonu yapılacağını belirterek, "Antakya Medeniyetler Korosu müzisyenleri tarafından verilmekte olan şu anki müzik dinletisi Hatay İl Kültür Müdürlüğümüzün organizasyonunda ve Hatay Müze Müdürlüğümüzün giriş bölümündeki kısmında yapılmaktadır. Burada yapılan müzik dinletisiyle ziyaretçilerimize giriş bölümünde hoş bir müzik tınısı ile karşılamak ve ruhlarında bıraktığı keyifli bir lezzetle müzemizdeki eserlerimizi zevk alarak beğenilerine sunmak istedik" dedi.

Müzeye gelen ziyaretçilerin yapılan etkinliklerden memnun olduklarını ifade eden Yastı, "Konuklarımız çok memnun kalmışlar. Memnuniyetlerini ifade ettiler. Günlük hayatın stresinden, koşuşturmasından kurtulup burada güzel bir müzik eşliğinde müzede karşılanmaktan ve bu güzelliğin etkisiyle içerideki eserlerimizi izlemekten, beğenmekten çok memnun kaldılar" diye konuştu.

Hatay Arkeloji Müzesini gezmek için gelen Hayretttin Parlak, yapılan etkinliklerden memnuniyet duyduklarını belirterek, "Bence özellikle çocuklar açısından bu bilgilendirmeler çok daha faydalı olacaktır. Yani akılda kalması açısından. Çocukları gezdirirken çok fazla dolu gözlerle baktıklarını sanmıyorum. Çok fazla bir şey anlamıyorlar ama biraz daha canlandırmalarla daha iyi anlayacaklarını düşünüyorum" dedi.

Müzede böyle bir etkinliğe tesadüfen karşılaşmaktan çok mutlu olduğunu ifade eden İhsan Demir ise, "Kendi payıma düşen hissemi aldım. Çok çok mutlu oldum, başarılar diliyorum" dedi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT