1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hayvan katliamı devam ediyor, Büyükçekmece'de büyük utanç

Hayvan katliamı devam ediyor, Büyükçekmece'de büyük utanç

Büyükçekmece'de insanın aklına durgunluk verecek türden bir olay yaşandı. Aracın arkasına zincirle bağlanmış bir köpek yerde acımasızca sürüklendi, o anlar ise kameralara böyle yansıdı.

Hayvan katliamı ne yazık ki devam ediyor. Bunların bir yenisi ise geçtiğimiz günlerde, Büyükçekmece'de yaşandı. Acımasız kişiye sosyal medyadan tepki yağarken o anlar ise kameralara yansıdı. 

Köpeğin o halini gören diğer araç sürücüleri bu duruma kayıtsız kalmadı. Köpeği sürükleyen kişiye tepki gösterip o anları cep telefonu kamerasıyla kayıt altına aldı. Görüntülerde köpeği aracının arkasına bağlayan kişi tepki gösterenlere 'bağırma' diye karşılık verirken, hayvanseverlerin 'sen cana kastetmişsin' dediği duyuluyor. Görüntüde yerde sürüklenen köpeğin ayaklarının metrelerce sürüklenmesinin etkisiyle kanadığı görülüyor.

bolge gundem

"5 -10 GÜN İÇİNDE SAĞLIĞINA KAVUŞACAKTIR"

Büyükçekmece Belediyesi Veteriner İşleri Şefi Deniz Aygün, "Cumartesi günü malum olayla merkezimize gelen dostumuza ilk tedavisini yaptık. Yaptığımız tedavi sonucunda herhangi kırık ve çıkık saptamadık. Sürtünmeden dolayı patilerinde ve göğüs bölgesinde birkaç açık yarası var. Onunla ilgili tedavi sürecini başlattık. Günlük olarak da pansumanını yapıyoruz. Muhtemelen 5-10 gün içerisinde dostumuz sağlığına kavuşacaktır. Hayvanımız sahipsiz bir hayvan. Yasa gereği aldığımız bölgeye bırakıyoruz. Tabii ki sahiplenmek isteyen olursa da buradan sahiplendirebiliriz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum