1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. HDP'li Meral Danış Almanya dönüşü karantinaya değil TBMM'ye girdi

HDP'li Meral Danış Almanya dönüşü karantinaya değil TBMM'ye girdi

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Almanya'dan geldiği ve koronavirüs nedeniyle 14 gün kuralına uymadığı ortaya çıktı. HDP'li vekil bu skandal yetmezmiş gibi TBMM Genel Kuruluna katılarak koronavirüs nedeniyle denetimli serbestlik ve adli kontrol şartıyla tahliyelerin başlaması gerektiğini savundu.

HDP'li Meral Danış Almanya dönüşü karantinaya değil TBMM'ye girdi

Türkiye koronavirüs nedeniyle zor günler geçirirken TBMM Genel Kurulunda yeni bir skandal ortaya çıktı.HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Almanya'dan döndüğü, Sağlık Bakanı Koca ve yetkililerin ısrarla uyardığı 14 gün kuralına uymadığı ortaya çıktı.

Dün gerçekleştirilen TBMM Genel Kurulunda söz alan partilerin grup başkanvekilleri koronavirüse ilişkin görüşlerini dile getirdi.

HDP'Lİ BEŞTAŞ'TAN SKANDAL ÇAĞRI

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ise yeteri kadar tanı kiti olmadığını, bu nedenle ülkenin genel durumu hakkında bilgi sahibi olmadıklarını söyledi.

Cezaevindeki durumun da ele alınmasını isteyen Beştaş, denetimli serbestlik ve adli kontrol şartıyla tahliyelerin başlaması gerektiğini savundu.

AK PARTİLİ CAHİT ÖZKAN: EN AZ HASARLA ATLATACAĞIMIZA İNANIYORUM

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Türk milletinin daha önce yaşanan zorluklarda olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde koronovirüse karşı da başarılı bir mücadele vereceğini vurguladı.

Hükümetin aldığı tedbirlerin başarıyla devam ettiğine dikkati çeken Özkan, şöyle devam etti:

"Tehlikeli bölgelerde uçuşları kapatmak ve virüsün çıktığı her ülkeyle uçuşları iptal ederek vatandaşlarımızı güvence altına almaya çalıştık. Sağlık Bakanına yönelik olarak  'gece saat 12'den sonra açıklama yapıyor' şeklinde eleştiriler yapılıyor. Bu eleştiriler haksız eleştirilerdir. Halkımız zamanında ve yerinde bilgilendiriliyor. Ülke olarak temizlik ve sosyal mesafeye dikkat etmek suretiyle bu süreci en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum." 

14 GÜN KURALINA UYMAMIŞ

Özkan, yeni göreve başlayan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Almanya'ya gittiğini belirterek, "Almanya'dan döndü ve normal şartlarda karantina süresi devam ediyor." açıklaması üzerine söz alan Beştaş, bu açıklamayı yadırgadığını, sağlık durumunda herhangi bir sorunun bulunmadığını söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum