1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. ''Helal otel'' diyene giden tatilcilere alkollü mekan şoku!

''Helal otel'' diyene giden tatilcilere alkollü mekan şoku!

Bodrum'da 'helal' turizm konseptiyle hizmet veren bir otelde rezervasyon yaptıran yüzlerce kişi, otelin konseptinin değiştiğini, otelde alkollü içki satışının yapıldığını öğrenmesiyle şok yaşadı. Bu şekilde tatil yapmak istemeyen tatilciler yaptıkları ödemenin iadesini istedi ancak sonuç alamadı.

''Helal otel'' diyene giden tatilcilere alkollü mekan şoku!

Yurt dışından ve yurt içinden bir çok tatilci Bodrum'da, muhafazalar ailelerin tatil yapabildikleri 'helal' turizm konseptiyle hizmet veren bir otele rezervasyon yaptırdı.

Tatilciler, ödemelerini otelin pazarlamasıyla ilgilenen şirkete yaptı. Tatil sezonunun açılması ile birlikte rezervasyon yaptırdıkları otel ile iletişime geçen tatilciler aldıkları yanıt ile şaşkınlık yaşadı. Adını ve konseptini değiştiren otelde, artık alkollü mekanlar da bulunuyordu.

''HABERİMİZ OLMADAN DEĞİŞİKLİLER YAPILMIŞ''

Hürriyet'in haberine göre; Anılan otelde tatil yapamayacaklarını düşünen tatilciler bu kez yaptıkları ödemenin iadesini istese de sonuç alamadı. Otelin sahibi M.V.E, konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Otelimizin pazarlamasını yapan firma, haberimiz olmadan çok sayıda kişiden para toplamış. Otelde konseptin değiştiği bilindiği halde bu satışlar yapılmış. Biz de, bu firmanın sahibi T.A. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Alacak davamız ise sürüyor. İcra takibi için acentenin adresine gidildiğinde ise, iş yerinin boşaltıldığı gördük. Şirket hakkında TÜRSAB'a da şikâyette bulunduk. Bu firma bizim dışımızda başka bir grubu daha 4-5 milyon lira dolandırmış" diye konuştu.

''Helal otel'' diyene giden tatilcilere alkollü mekan şoku!

''MAĞDURİYETİN BİZİMLE İLGİSİ YOK''

Suçlanan acenteye ise ulaşılamıyor. Telefon numaraları yanıt vermeyen şirketin geçen Mayıs ayında el değiştirdiği anlaşıldı. Şirket sahibi T.A, sahibi olduğu tüm hisseyi Ankara Mamak'ta yaşayan K.C'ye devretti. Tartışmaların odağındaki oteli yeni isim ve yeni konsepti ile işleten firmasın sahibi ise "Ortada bir mağduriyetin olduğu doğru. Ancak, bu durumun bizimle hiçbir ilgisi yok. Biz yine de insanların mağdur olmamaları adına kendilerine yardımcı oluyoruz. Otelde konaklamak isteyen ailelere kapımız sonuna kadar açık. Ancak, tüketicilerin ödedikleri paralarının iadesinin bizimle ilgisi yok" dedi.

Gülistan Başköy
Gündem Editörü
HABERE YORUM KAT