1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hem Prestij Hem Önlem

Hem Prestij Hem Önlem

Hem Prestij Hem Önlem
      Ahmet Yesevi Mahallesi’nde düzenlemeleri devam eden Hürriyet ile  Gözdağı Caddelerinin  ardından Kaynarca Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi de ‘prestij cadde’ oluyor.  Şeyhli Mahallesi’nde bulunan Üstün Caddesi ise kazaları önlemek için daha güvenli hale getirildi.
 
      Yaklaşık bir kilometre uzunluğundaki Mehmet Akif Caddesi’nde öncelikle havadan geçen elektrik hatları, AYEDAŞ ekipleri tarafından yer altına alındı. Ardından kaldırım çalışmalarına başlayan ekipler çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Kaldırım yapımının tamamlanması ile birlikte asfalt serimi ve aydınlatma yapılacak. Aynı zamanda caddenin paralelinde bulunan Karadeniz Caddesi’nde ise kaldırım ve düzenleme çalışmaları tamamlandı.
 
Üstün Caddesi’nde kazalara önlem
 
      Şeyhli Mahallesi’nde bulunan Üstün Caddesi ile Sarı Lale Sokak kesişiminde birçok hasarlı kaza meydana geliyordu. Fen İşleri Ekipleri, bölgede yaptıkları incelemelerde cadde ile sokağın kesişiminde bulunan tümseğin sürücülerin görüş açılarını engellediğini ve bundan dolayı da kazaların meydana geldiğini tespit ettiler. Ekipler, tümseğe hemen müdahale ederek tümseği ve yolu kazıyarak düzleştirdi. Düzleştirilen yol asfalt serimi yapılarak yeni ve güvenli hale getirildi. Yapılan çalışmayı memnuniyetle karşılayan sürücüler ise, daha önce bölgeden geçerken her an kaza olacak stresi içinde olduklarını ama şimdi buradan güvenle geçebildiklerini ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT