1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Hercai nedir? Hercai dizisi hangi kanalda? Hercai disizi hikayesi nedir?

Hercai nedir? Hercai dizisi hangi kanalda? Hercai disizi hikayesi nedir?

Kısa bir süre önce ATV'de yayın hayatına başlayan Hercai dizisi izleyenler tarafından çok sevildi. Peki Hercai ne demektir? Hercai kelimesinini hikayesi nedir? Hercai dizisi nerede çekilmektedir? Hercai dizisinin konusu nedir? İşte cevabı haberimizde.

Hercai nedir? Hercai dizisi hangi kanalda? Hercai disizi hikayesi nedir?

Kısa bir süre önce ATV'de yayın hayatına başlayan Hercai dizisi izleyenler tarafından çok sevildi. Böylelikle Hercai ne demektir? Hercai kelimesinini hikayesi  nedir? Hercai dizisi nerede çekilmektedir? Hercai dizisinini konusu nedir? soruları merak edilmektedir.İşte tüm busoruların cevapları haberimizde...

Hercai nedir? Hercai dizisi hakkında merak edilenler...

“Hercai nedir, ne demek?” soruları araştırılan konular arasında yer alıyor. Hercai kelimesinin anlamı izleyiciler tarafından araştırılıyor. ATV’de yayınlanmaya başlayan yeni dizi Hercai, televizyon izleyicisinden tam not almayı başardı. Oyuncuları, konusu ve çekim yerleri ile beğeni kazanan dizinin ismi de oldukça ilgi çekti. İzleyiciler “Hercai nedir?” sorusunu yoğun bir şekilde araştırdılar. Miran ve Reyyan’ın uyumunun beğenildiği dizide nelerin olacağı merak konusu haline geldi. İşte Hercai kelimesinin hikayesi ile ilgili merak edilenler…

Hercai nedir? Hercai dizisi hakkında merak edilenler...

TV’de yayın hayatına başlayan yeni dizi 15 Mart’ta ilk bölümü ile ekrana geldi. İstanbullu Gelin, Arka Sokaklar gibi uzun soluklu diziler ile aynı gün ekrana gelen Hercai, izleyiciden tam not almayı başardı. Dizinin oyuncuları, konusu ve çekim yerleri çok beğenildi. Yapımcılığını, Mia Yapım Banu Akdeniz üstlendiği dizi, “İntikamdan doğan imkansız bir aşkın masalı” sloganı ile ekrana geliyor. Hercai kelimesi, hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan kimseye denilmektedir.

Hercai nedir? Hercai dizisi hakkında merak edilenler...

HERCAİ NE DEMEKTİR VE HİKAYESİ NEDİR?

Hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan (kimse).

Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine aşık olurlar. Her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derler. Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; "biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun" der ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler. Biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar. O gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe "Kardelen" sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de "Hercai" denilir. İşte bu yüzden hayırsız sevgiliye "Hercai" diye hitap edilir.

Hercai nedir? Hercai dizisi hakkında merak edilenler...

HERCAİ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Mardin’in Midyat ilçesinde çekimleri devam eden Hercai dizisi sadece senaryosu ve oyuncuları ile değil Midyat’ın tarihi ve kültürel dokusu ile izleyiciyi büyülemeye geliyor. Özellikle Aslanbey ve Şadoğlu ailelerinin ikamet ettikleri büyük konaklar izleyicinin en çok dikkatini çekeceği yapılardan olacak.

Hercai nedir? Hercai dizisi hakkında merak edilenler...

Hercai dizisi Mardin Midyat’a yolu düşenlerin yakından tanıyacağı Mardin Midyat Sıla Konağında çekiliyor. Bir çok kişi bu dev yapıyı Midyat Konuk Evi müzesi olarak da bilmekte. Aslında Sıla Konuk Evi ismi de Türkiye’nin gelmiş geçmiş en önemli dizilerinden biri olan Sıla dizisinin de bu konakta çekilmesinden geliyor. Konak, mimari yapısı ile büyüleyici bir görünüme sahip. Özellikle taş işçiliğinin güzelliği etkileyici.

Hercai nedir? Hercai dizisi hakkında merak edilenler...

HERCAİ DİZİSİNIN KONUSU NEDİR?

Midyat’a İstanbullu bir işadamı olarak gelen Miran Aslanbey, Nasuh Şadoğlu’na ortaklıktan fazlasını teklif eder: torunu Reyyan’ı da ister! Ancak, yörenin en güçlü aile reisi Nasuh’un çok iyi bir kısmet dediği Miran için farklı planları vardır! Ona bir torun verecektir ama istediği torunu değil! Nasuh, Miran’ı kendi planına ikna etmeye çalışırken, Miran’ın planlanlarından habersizdir. İki erkek arasındaki haberleşme merakla beklenirken, gelecek haber iki genç kızın, Reyyan ve Yaren’in hayatını derinden etkileyecektir. Midyat’ın binlerce yıllık geçmişinin izleri üzerinde yeşeren bir aşk hikayesi, iki ailenin kaderini nasıl etkileyecek? İstanbullu yakışıklı işadamı ile Midyat’ın güzelliği dillere destan Reyyan’ı kavuşabilecek mi?

Hercai nedir? Hercai dizisi hakkında merak edilenler...
 

HABERE YORUM KAT