1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hiç görmediği babasının mezarına sarılarak gözyaşı döktü

Hiç görmediği babasının mezarına sarılarak gözyaşı döktü

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 25 Mart 2009'da meydana gelen helikopter kazasında Büyük Birlik Partisi (BBP) merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte...

Hiç görmediği babasının mezarına sarılarak gözyaşı döktü

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde 25 Mart 2009'da meydana gelen helikopter kazasında Büyük Birlik Partisi (BBP) merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybeden belediye meclis üyesi adayı Murat Çetinkaya'nın 9 yaşındaki kızı Şevval Çetinkaya anma töreninde babasının mezarına sarılarak gözyaşı döktü.

BBP'nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte geçirdikleri helikopter kazasında hayatını kaybeden İhlas Haber Ajansı Muhabiri İsmail Güneş ile dönemin BBP İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı ve Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Çetinkaya ölümlerinin 8'inci yıl dönümlerinde, Yukarı Tekke'de bulunan mezarları başında anıldı. BBP Sivas İl Başkanlığı tarafından düzenlenen anma törenine çok sayıda vatandaş katıldı. Törende Kuran-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi. Burada konuşan BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut,"2009'da elim bir suikast sonucu kaybettiğimiz değerli ağabeylerimiz ve can kardeşlerimizin mezarı başında dua ederek 8 yıldır bütün iyi insanların gördüğü fakat hukukun adaletin bir türlü göremediği bu suikaste bir an evvel cevap verilmesi hasebiyle bugün bir aradayız. Türkiye'de Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının suikaste kurban gitmesiyle birlikte maalesef kimse kanun önünde değil" dedi.

Babasının mezarı başından ayrılamadı

Muhsin Yazıcıoğlu birlikte helikopter kazasında hayatını kaybeden dönemin belediye meclis üyesi adayı Murat Çetinkaya'nın 9 yaşındaki kızı Şevval Çetinkaya babasının mezarının başına geldi. Kazanın olduğu yıl henüz 1 yaşında olan ve babasını hiç görmeyen Şevval babasının ve kazada ölenlerin mezarlarına elindeki pet şişeye çeşmeden su doldurarak su döktü. Her mezarın başında dua eden Şevval babasının mezarı başında uzun süre ağladı. Babasının mezar taşına sarılan minik Şevval mezarın başında ayrılamadı.

Hiç görmediği babasının mezarına sarılarak gözyaşı döktü

Hiç görmediği babasının mezarına sarılarak gözyaşı döktü

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT