1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hızlı Tren Pendik'e Geldi

Hızlı Tren Pendik'e Geldi

Hızlı Tren Pendik'e Geldi

Türkiye'nin özelikle İstanbul Anadolu yakasının merakla beklediği hızlı tren sonunda pendik'e ulaştı.Dün Akşam geç saatlerde pendik'e gelen trende sadece TCDD'ye ait personeller taşındı. Uzun süredir üzerinde çalışan raylara dün ilkkez elektrik verilerek çalışmalar 1 günlüğüne durduruldu.

ANKARA'DAN YOLA ÇIKTI

Akşam saatlerinde Ankara’dan yola çıkan Piri Reis isimli test treni, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve Kocaeli’ye uğradı. Öncesinde TCDD’ye bağlı bir ölçüm treni hattı kontrol etti.

Hatta herhangi bir sıkıntıya rastlanmamasının ardından herkesin merakla beklediği yürütülen yüksek hızlı tren Pendik’e başarıyla ulaştı. Heyecan verici ana ilk kez tanık olan çalışanlar, trenin gelişini bol bol fotoğrafladı.

ANKARA-İSTANBUL 3 SAATE DÜŞECEK

Proje ilk etapta Pendik’e kadar olacak. Daha sonra ise yapılan çalışmaların ardından Yüksek Hızlı Tren Halkalı’ya kadar uzayacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapacağı Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Treni, yolcularını 3 saatte Ankara’ya ulaştıracak.

Konforu ile dikkat çeken yüksek hızlı trenler, yolcularına adeta başka bir keyif yaşatıyor. Türkiye’nin son dönemdeki en önemli projelerinden birisi olarak kabul edilen yüksek hızlı tren, taraflı tarafsız herkesin beğenisini topluyor.

HABERE YORUM KAT