1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. HKÜ’de “Yeni Anayasa, Yeni Sistem” Paneli

HKÜ’de “Yeni Anayasa, Yeni Sistem” Paneli

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), "Yeni Anayasa, Yeni Sistem" konulu panel için Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ı ağırladı.

HKÜ’de “Yeni Anayasa, Yeni Sistem” Paneli

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), "Yeni Anayasa, Yeni Sistem" konulu panel için Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ı ağırladı. HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde (KKM) gerçekleştirilen panelde Bakan Fikri Işık HKÜ öğrencileriyle buluştu.

HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde (KKM) gerçekleştirilen panele Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

"15 Temmuz'dan itibaren ülke olarak hassas günler yaşadık"

Programın açılış konuşmasını yapan HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu,"15 Temmuz'dan itibaren ülke olarak hassas günler yaşandı. Cehaletin tezahürü olan sabırlarımızı zorlayan olaylara şahit olduk. Bizleri sosyal ve kültürel çatışmanın içine sürüklemek istediler" dedi.

Konuşmasının devamında öğrencilere hitap eden Haluk Kalyoncu, "Sürekli söylediğimiz bir şey var. Hasan Kalyoncu Üniversitesi sadece lisans diploması alacağınız bir kurum değil. Amacımız, teorinin yanında gerçek hayatın pratiğini de öğretebilmektir. Sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Üniversite yönetimi olarak güncel gelişmeleri takip etmeniz için çalışmalar yürütüyoruz. Sizlerde ülkemizde yaşanan güncel gelişmeleri takip ederek bizlerle yürürseniz, aynı yolda başarı ile yükseleceğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz'ın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Bakan Fikri Işık öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Soru-cevap şeklinde devam eden "Yeni Anayasa, Yeni Sistem" paneli sonunda Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'a, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu plaket ve hediye takdim etti. Toplu fotoğraf çekimin ardından program sona erdi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT