İadeli Taahhütlü ne demek, TDK'ya göre İadeli Taahhütlü kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

İadeli Taahhütlü kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "İadeli Taahhütlü ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre İadeli Taahhütlü nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi İadeli Taahhütlü kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

İadeli Taahhütlü ne demek, TDK'ya göre İadeli Taahhütlü kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. İadeli taahhütlü ne demek? İadeli taahhütlü TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi iadeli taahhütlü kelimesi. Peki iadeli taahhütlü ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre iadeli taahhütlü nedir, iadeli taahhütlü kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

İADELİ TAAHHÜTLÜ NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

İadeli taahhütlü kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre iadeli taahhütlü kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Alıcıya imza karşılığı teslim edilen, teslim edilemediği durumlarda göndericiye geri gönderilen (mektup, paket), iadeli

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN