1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yakın arkadaşına torpil!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yakın arkadaşına torpil!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediyesi’ni yönetirken yakın arkadaşının 50 milyon TL sermayeli şirketine 50 milyon TL’lik ihale verdiği gün yüzüne çıktı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu o arkadaşını Kültür A.Ş.'nin Genel Müdürü olarak atamıştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yakın arkadaşına torpil!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi'ni yönetirken yakın arkadaşı Serdal Taşkın'ın 50 bin lira sermayeli şirketine 50 milyon liralık ihale verdi.

4 SENEDE 50 MİLYON TL

Serdal Taşkın'ın firması Kamu İhale Kurumu üzerinden sadece Beylikdüzü Belediyesi'nden ihale aldı ve 2015'ten 2019'a kadar belediyeden tam 12 ihale aldı.

Şirket, 'Organizasyon hizmet işi', 'Belediye online TV hizmet işi' ve 'Haber ve duyuru hizmet işi' adı altında yüksek meblağlı ihaleleri kazandı. Bugüne kadar resmi olarak 50 milyonluk ihale kazanan şirketin başka hiçbir kamu kurumundan ihale almadığı tespit edildi. Beylikdüzü ihaleleriyle yükselen firma bir anda 4 milyon, 7 milyon, 14 milyon lira gibi yüksek bütçeli ihaleleri kazanmaya başladı.

İMAMOĞLU, YAKIN ARKADAŞINI GENEL MÜDÜR OLARAK ATAMIŞTI

İmamoğlu'nun adaylık süreci ve seçim çalışmalarında da görev alan Taşkın'ın kazandığı son ihalede boğazda tekne turu, sucuk-ekmek dağıtımı etkinliklerinin hiç yapılmadığı ama parasını aldığı iddia edilmişti.

İmamoğlu'nun yakın arkadaşına son kıyağı ise Kültür A.Ş.'nin başına da genel müdür olarak atamak olmuştu.

serdal.jpg

SERDAL TAŞKIN KİMDİR?

1971 Erzincan doğumlu olan Serdal Taşkın 1989 - 1993 Marmara Üniversite İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunudur. 27 yıldır medya sektöründe çalışmaktadır.

Serdal Taşkın meslek hayatına dizi ve sinema sektöründe çalışarak başladı. 1999 yılı itibariyle CNN Türk Program bölümünde yönetmen olarak kültür-sanat, gezi, belgesel vb. birçok televizyon programına imza attı. 2007’de NMC A.Ş. Genel Müdürü görevine başlamış ve Nuri Çolakoğlu ile birlikte Türkiye’nin önemli markalarına kurumsal tanıtım filmleri hazırlamış deneyimli bir ekibi yönetti. Sonrasında önemli medya şirketlerine danışmanlık yaptı; son yıllarda dijitalde yayın yapan birçok TV kanalının kuruluşunda yer aldı.

Ulusal ve uluslararası birçok belgeselin de yapımcılığını üstlenen Serdal Taşkın evli ve bir çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT