1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İBB zabıtasından skandal hareket! Maske ve dezenfektan dağıtılan stantları kaldırdılar

İBB zabıtasından skandal hareket! Maske ve dezenfektan dağıtılan stantları kaldırdılar

İstiklal Caddesinin girişine Beyoğlu Belediyesince kurulan Tak'ın İBB zabıtasınca kaldırılmasının ardından bu kez de sabah saatlerinde maske ve dezenfektan dağıtımı için kullanılan stantlar kaldırıldı. Olaya tepki gösteren Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Dindarol, İmamoğlu'na tepki göstererek,"Tatile çıksın kendine gelsin" dedi.

İBB zabıtasından skandal hareket! Maske ve dezenfektan dağıtılan stantları kaldırdılar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri ile yaşadığı olaylar ortalığı karıştırdı.

İlk olarak Beyoğlu Belediyesi tarafından İstiklal Caddesi girişine kurulan Tak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Nostaljik Tramvayın geçişine engel olduğu gerekçesiyle kaldırıldı. İBB ve Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri arasında tartışmaya neden olan olayın ardından yeni bir gelişme daha yaşandı. Sabaha karşı saat 03.00 sıralarında İstiklal Caddesi'ne gelen İBB zabıta ekipleri, bu kez de maske ve dezenfektan dağıtımı için kullanılan stantları kaldırdı. Yaşanan gelişme üzerine İBB ve Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri bir kez daha karşı karşıya geldi. Yaşananları Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Rüstem Dindarol anlattı.

İBB zabıtasından skandal hareket! Maske ve dezenfektan dağıtılan stantları kaldırdılar

"İBB BAŞKANI VE EKİPLERİ HİZMET YAPMAMIZIN ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYOR"

İBB ekipleri arasında yaşananları anlatan Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Rüstem Dindarol, “Burada olma nedenimiz; Beyoğlu Belediyesinin pandemi süreciyle ilgili yapmış olduğu hizmet var. İnsanlara maske dağıtıyoruz, ateşlerini ölçüyoruz, dezenfekte konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. 2 aydır bu hizmeti yapıyoruz. İstiklal Caddesi demek Beyoğlu demektir, ikisi birlikte anılır. Cumartesiden itibaren İBB başkanı ve zabıta ekipleri ilgili birimler, burada bu hizmeti yapmamızın önüne geçmek istiyorlar. Engellemek istiyorlar bizim gördüğümüz bu, burada bir olay yaşandı. Neden tramvayın geçişine engel oluyor? Bunun üzerine üst tarafı söktük, pazartesiden itibaren burada tramvay işlemeye devam ediyor. Dün gece saat. 03.00 sıralarında kanunsuz bir şekilde cebren ve zorla İBB ekipleri, vinçlerle araçlarla birlikte ciddi bir kalabalıkla, hiç kimsenin olmadığı, hiçbir şekilde bizim belediyemizin herhangi bir kurumuna bir tebliğ yok. Bizim personelimize müdahale ediyorlar ve kaldırıyorlar. Bundan rahatsız oldular kendileri yaptılar da biz engel mi olduk, hayır” dedi.

İBB zabıtasından skandal hareket! Maske ve dezenfektan dağıtılan stantları kaldırdılar

"EKREM BEY HERHALDE İSTANBUL'U YÖNETEMEZ DURUMDA"

Alanda bulunan ekipmanların caddeyi ziyaret eden vatandaşlar için olduğunu söyleyen Dindarol, “Biz yapalım demiyorlar, siz yapmayın. Biz beraber bu çalışmayı yapalım diye bir teklif sundular da biz hayır mı dedik, asla böyle bir şey yok. Kendileri yapmıyorlar yapana da engel oluyorlar. Ola ki burada siyasi hesap güdüyorlar insanın sağlığı üzerinden hesap yapılamaz. Biz şunu anlıyoruz Ekrem Bey herhalde artık İstanbul’u yönetemez durumda. Burada kendi iradesi değildir, birileri yönetmeye başladı sanıyorum. Ekrem Bey’in yorulduğunu görüyoruz. Dün akşam Ekrem Bey’in neyi kucakladığını gördük burada diyordu ya hani; 16 milyonu kucaklayacağım diye. Biz burada hizmet etmezsek bunun hesabını bize vatandaş sorar. Tatili de sevdiğini biliyorsunuz bence bir tatile çıksın kendine gelsin. Biz hizmetimizden geri adım atmayacağız” diye konuştu.

İBB zabıtasından skandal hareket! Maske ve dezenfektan dağıtılan stantları kaldırdılar

Bölge Gündem
Editör Ekibi

HABERE YORUM KAT