1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İBB’den 60 Okula Spor Salonu

İBB’den 60 Okula Spor Salonu

İBB’den 60 Okula Spor Salonu

         “60 Yeni Okul Spor Salonu’nun Temel Atma ve Genç Şampiyonlar Ödül Töreni” bugün Sinan Erdem Spor Salonu’ndan canlı yayınla gerçekleştirildi.  Spor salonlarının temel atma töreninin Anadolu yakası ayağı, Sultanbeyli’de bulunan İBB Orhangazi İlköğretim Okulu olurken, Avrupa yakasında  da Sultangazi Cumhuriyet Anadolu Lisesi oldu.

        Sinan Erdem Spor Salonu’ndan temellerin atılacağı alanlara canlı bağlanan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 60 okula yapılan yeni  spor salonunun bedelinin 130 Milyon civarında olduğunu belirtti. Yeni yapılan salonlarda geleceğin yeteneklerinin yetişeceğini ifade eden  Topbaş, “Spor kişisel bir aydınlamadır. Spor toplumsal eğitim vasıtasıdır. Toplumu etkileyen bir liderlik ruhudur” diye konuştu. Sporun  hiçbir çıkar ve kaygı gütmediğini ve bu nedenle de bir kardeşlik çağrısı olduğuna vurgu yapan Başkan Topbaş konuşmasına şöyle devam etti:  “Sporu sevdirmek istiyoruz. Her yaştan her kesimden insana spor yapma imkânı sunuyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yılda 7  milyon 200 bin kişiye spor hizmeti sunuyoruz. İki milyarlık spor yatırımı ile belediyeler arasında da öncü belediyeyiz. Göreve geldiğimizde  21 olan tesis sayısını 2013 itibariyle 81’e çıkardık.”

       Başkan Topbaş göreve geldikleri günden bu güne, 143 okula spor salonu kazandırdıklarını ve okul saatlerinde de 160 bin öğrencinin bu  salonlardan faydalandığını, spor salonlarında Türk sporuna başarılı sporcular kazandırıldığını söyledi.

                                                 Bu Yatırımların Hepsi Daha İyi Bir Gelecek İçin

      Sultanbeyli İBB Orhangazi İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İstanbul’a yapılan  yatırımlar için Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür etti. Başkan Keskin, yapılacak olan salonlarda başarılı sporcuların  yetişeceğine inancının tam olduğunu söyledi. Başkan Keskin’in ardından konuşan ilçe kaymakamı İbrahim Özefe’de yapılacak olan spor

 salonlarının hayırlı olmasını diledi.

 

HABERE YORUM KAT