1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İBB'den Ramazan kumanyası vurgunu! Osman Gökçek canlı yayında açıkladı: 8,52 TL yerine 29 TL'ye almışlar?

İBB'den Ramazan kumanyası vurgunu! Osman Gökçek canlı yayında açıkladı: 8,52 TL yerine 29 TL'ye almışlar?

Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, Ramazan ayında vatandaşlara dağıtılmak üzere İBB'nin aldığı kumanyaların fahiş fiyatlarda satın alındığını ifade ederek vurgunu ortaya çıkardı. Menülerin içeriğini anlatan Gökçek, 8,52 TL'lik kumanyanın 29 TL'den alındığını kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında vatandaşlara dağıtılmak üzere kumanya alımı ihalesi yaptı. Kumanyaları için İBB'nin ödediği ücret ise tartışmalara neden oldu. Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, çarpıcı ifadeler kullandı.

12 TL'LİK KUMANYA İHALEYLE 29 TL'DEN ALINDI 

İBB'nin vatandaşlara dağıttığı kumanyalar hakkında bilgi veren Gökçek, "Kavurmalı sandviç var.  İki tane hurma, kırmızı biber, ıslak mendil normal, mendil ve bir tane de su var. Bunun bedeli şuanda 12.81 TL. Mesela bunun içindeki kavurmaya marketten aldırttım 9 TL. Normalde bu kavurmayı çok rahatlıkla 8 TL'ye alabilirsiniz. Burada ayranın fiyatını 0,90 demiş, bunu 0,85'e 0,80'e ayranı büyük pazarlık yaparsanız büyük alım da yapabilirsiniz. Benim aldığım fiyat 12,81 TL, İBB bu paketi 29 TL'ye almış. Şu anda ihaleyle alındı. " ifadelerini kullandı. 

 

"İSTANBULLULARIN PARALARI NEREYE GİDİYOR?"

Üçüncü menünün de 29 TL'den alındığını ifade eden Gökçek," Ne var bunun içinde?" diyerek olanları saydı ve şöyle konuştu:

" Sandviç ekmeği, meyve suyu, iki tane hurma, yine kırmızı biber, bu seferde sandiviçimiz kaşar peynirli. Bunun bedeli 8,52 TL. Bu kumanyayı İBB, 29 TL'ye ihale etti ve verdi. Mübarek Ramazan günü 8,52 TL nerede, 29 TL nerede? İstanbulluların paraları nereye gidiyor? "

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT