1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İBB’nin Tarih Bilinci ziyaretleri esnasında duygulu anlar yaşandı

İBB’nin Tarih Bilinci ziyaretleri esnasında duygulu anlar yaşandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Tarih Bilinci Uyandırma" projesi kapsamında lise ziyaretleri devam ediyor.

İBB’nin Tarih Bilinci ziyaretleri esnasında duygulu anlar yaşandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Tarih Bilinci Uyandırma" projesi kapsamında lise ziyaretleri devam ediyor. Lise öğrencilerini gazilerle buluşturan organizasyonda Koreli öğrenci Seo Hyun Jeon ve Kore Gazisi Hayrettin Eren'in buluşması duygulu anlar yaşattı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Şehit Yakınları ve Gaziler Koordinasyon Birimi, "Tarihi Bilinci Uyandırma" projesi kapsamında gazilerle öğrencileri 5. kez bir araya getirdi. İstanbul Bahçelievler Adnan Menderes Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluşan gaziler okul girişinde alkış ve sevgi gösterileri ile karşılandı.

Kıbrıs Gazisi Albay Ahmet Kendigel, Ahmet Taşgın, Yakup Durmuş, Mahmut İşci, Kore Gazisi Hayrettin Eren'in konuk olduğu etkinliğe lise yönetimi, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinlikte gaziler anılarını öğrencilerle paylaştı.

Konuk gaziler içerisinde yer alan Kore Gazisi Hayrettin Eren'i ziyaret edilen okulda öğrenim gören Koreli kız öğrenci Seo Hyun Jeon'un çiçeklerle karşılaması duygu dolu anlar yaşattı. Yakın tarihe tanıklık eden gazilerin hatıralarını paylaştığı konuşmalar liseli öğrenciler tarafından dikkatle takip edildi. Gaziler organizasyon boyunca öğrencilerin merak ettikleri konularda soruları yanıtlarken gençlerin vatan sevgisiyle geleceğe daha da güçlü yürümelerine ilişkin tavsiyelerde de bulundu.

Projeye ilişkin görüşlerini paylaşan gaziler ve okul yönetimi, böylesine önemli bir organizasyonu hayata geçiren İBB yönetimine ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekibine teşekkür ettiler. Organizasyon gazilerin saygıyla uğurlanması, fotoğraf çekimi ve güne özel hediyelerin takdimi ile son buldu. İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Tarih Bilinci Uyandırma" projesi her ay bir lise ziyareti ile gazileri gençlerle buluşturmaya devam edecek.

İBB’nin Tarih Bilinci ziyaretleri esnasında duygulu anlar yaşandı

İBB’nin Tarih Bilinci ziyaretleri esnasında duygulu anlar yaşandı

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT