1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İçişleri Bakanı Soylu açıkladı:Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

İçişleri Bakanı Soylu açıkladı:Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Vatandaşımız kendi OHAL'ini ilan ederse, şimdilik sokağa çıkma yasağı gelmeyecek. Ama süreç başka bir noktaya ilerlerse elbette ki farklı tedbirler alınması gerekir." dedi.

İçişleri Bakanı  Soylu açıkladı:Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

İçişleri Bakanı Soylu,gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve merak edilen konulara açıklık getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu," Son bir haftada sosyal medyada provakatif paylaşım yapan bin 748 hesap tespit ettik. Bunların yüzde 65'i terör örgütlerine müzahir. Provakatif paylaşım yapan 410 kişi gözaltına alındı."dedi.

KAÇ KİŞİ KARANTİNADA?

Bakan Soylu, karantina altındaki kişi sayısına ilişkin olarak"15 bin 135 vatandaşımız ve misafirimiz karantina altında." dedi.

ŞEHİR İÇİ TRAFİK YOĞUNLUĞU DÜŞTÜ

İçişleri Bakanı Soylu, "Şehirler arası yolcu otobüslerinde yolcu sayısı yüzde 83 düştü. Şehir içi trafik yoğunluğunda 15 büyükşehirde düşüş yüzde 65."diye konuştu.

VAN'DAN GEÇİŞLER KONTROL EDİLMİYOR İDDİASI

Soylu, " Sınırlardan ne kadar insan geldiğini bu zamana kadar açıklamadan imtina etmedim. Ama yine yalan söylüyorlar çünkü ömürleri yalanla geçmiş. 'Acaba bu iyi giden işleri nasıl bozabilirim?' diye tamamen... Tövbe estağfurullah."  ifadelerini kullandı.

"KARABORSACILIK YAPANLARIN TEPESİNDEYİZ"

Bakan Soylu,"66 ayrı ürünle ilgili suç duyurusunda bulunduk. Niteliksiz ürün, fahiş fiyat ve karaborsacılık yapanların tepesindeyiz." dedi.

HABERE YORUM KAT