1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. İçişleri Bakanı Soylu açtı ağzını yumdu gözünü! Kaftancıoğlu ve Can Ataklı'yı sert dille eleştirdi!

İçişleri Bakanı Soylu açtı ağzını yumdu gözünü! Kaftancıoğlu ve Can Ataklı'yı sert dille eleştirdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesindeki protesto gösterilerine katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve darbe iması yapan gazeteci Can Ataklı'ya sert sözlerle tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Soylu açtı ağzını yumdu gözünü!  Kaftancıoğlu ve Can Ataklı'yı sert dille eleştirdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'de Foça Jandarma Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreninde yaptığı konuşmada gündemi değerlendirdi. 

İçişleri Bakanı Soylu konuşamasında, "Biz her zaman zorluklarla karşılaştık ama bugün etrafımızda devletimize karşı bir başka tezgahla karşı karşıyayız. Farklı kisveler altında demokrasiyi Truva atı olarak kullanarak tezgahlanmış, devletimizin saygınlığını, itibarını, bizatihi devletin kendisini hedef alan, milletin devletine olan sevgisini, sadakatini, inancını hedef alan çok cepheli taarruzla karşı karşıyayız." dedi.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ PROTESTOLARI

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olması nedeniyle başlattığı protestolara katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na tepki gösteren Soylu," Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var? Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgaha bu ülke bir kez daha düşmez. Vandallar gibi üniversitenin kapısını kırdılar, orası bilim yuvası." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu açtı ağzını yumdu gözünü! Kaftancıoğlu ve Can Ataklı'yı sert dille eleştirdi!

"NE YAPARLARSA YAPSINLAR BAŞARAMADILAR"

Bakan Soylu şunları kaydetti:

"16 büyük devletimizle bu coğrafyada var olmayı kendine namus bilen, onur bilen evlatlarız. Jandarmanın kalpgahında söylüyorum; ne yaparlarsa yapsınlar, ne ortaya koyarlarsa koysunlar, 15 Temmuz'da, 17-25 Aralık darbesinde, Gezi'de, 28 Şubat'ta bunu başaramadılar. Birilerinin uşağı olan terör örgütleriyle, PKK'yla, PYD'yle, KCK'yla, DEAŞ'la, FETÖ'yle bunu başaramadılar. Amerika'dan yönettiler bunu başaramadılar, etrafımızdaki coğrafyadan bunu başaramadılar. Bilmeliler, biz bu coğrafyanın ve dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi olacağız, işte bu komandolarla, üniversitedeki evlatlarımızla birlikte olacağız."

İçişleri Bakanı Soylu açtı ağzını yumdu gözünü! Kaftancıoğlu ve Can Ataklı'yı sert dille eleştirdi!

GAZETECİ CAN ATAKLI'NIN DARBE AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde yaptığı darbe açıklamalarıyla gündeme gelen gazeteci Can Ataklı hakkında da konuşan Bakan Soylu," Bu ülkenin gündemini nereye getirmeye çalıştıklarını, neye hazırlık yaptıklarını bilmiyor değiliz. Eski makam sahiplerinin ağzından eski darbeleri aklamaya çalışmalarını masum görecek de değiliz. Bir gazeteci bozuntusunun çıkıp 'muhalefet yapıyorum' diye insanlara darbe, eylem tarifini yapmasını alelade yorumlar diye görecek, geçiştirecek değiliz." diyerek tepkisini dile getirdi. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum