1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milas’ta tarım fuara katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milas’ta tarım fuara katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'nın Milas ilçesinde düzenlenen 8. Uluslararası Güney Ege Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nı ziyaret ederek...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milas’ta tarım fuara katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'nın Milas ilçesinde düzenlenen 8. Uluslararası Güney Ege Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Soylu fuarda halka hitap etmesinin ardından Milas Süt Birliği tarafından gerçekleştirilen Dişi Buzağı Güzellik Yarışması'nda derece giren buza sahiplerine ödüllerini verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün saat 12.30'da Muğla'nın Milas ilçesine gelerek ilçede gerçekleştirilen 8. Uluslararası Güney Ege Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nı ziyaret etti. Fuar alanı girişinde ilçe protokolü tarafından karşılanan Bakan Soylu'ya AK Parti Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk, Hasan Özyer, Muğla Valisi Amir Çiçek eşlik etti.

Fuar alanında oluşturulan sahnede ilk olarak mikrofona davet edilen Muğla Valisi Amir Çiçek kısa bir konuşma yaptıktan sonra mikrofona gelen Bakan Soylu Milaslılara bir araya gelmenin kendisini de mutlu ettiğini ifade ederek, "Sizlere bugün iki önemli selamını getirdim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım'ın selamlarını getirdim" dedi.

Bakan Soylu sözlerine şöyle devam etti;

"27 antik kente sahip, başlı başına kültür ve medeniyet başkenti olan, kültür ve turizm değerleri en yüksek seviyede bulunan bir şehirde böyle bir etkinliğin gerçekleştirilmesi beni çok mutlu etti. İnsanlıkla sonuna kadar var olacak tek ama tek sektör tarım sektörüdür. Bir yanda insan yaşamını yakından ilgilendiren tarım gibi bir sektör diğer yanda da savaşan insanlar var. Bu fuar özellikle insanlara dünyanın tüm kaynaklarının yetebileceğini, doğru planlama ile sorunları çözebileceğimizi, daha sağlıklı daha mutlu yaşayabileceğimizi anlatmakta. Dünyanın suyu, buğdayı, sebzesi, meyvesi ve petrolü herkese yeter. Ama birileri bunu fazla fazla israf edip, birileri açlıktan ölürse, buğday üretilen alanlara binalar yapılırsa o zaman dünyada açlık olur. Gelecek yıllarda da açlık savaşları olur. Türkiye'de önemli bir tarım alanları var. Bu alanlarla ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'mız çalışmalar yapıyor. İnşallah çiftçilere sağladığımız desteklerle, tedbirlerle gelecekte ülkemizin gıda konusunda sıkıntı yaşamamasını sağlayacağız. Cep telefonu ve lüks araçlar insanların karnını doyurmuyor.

Birçok zorluk çektiniz. Bazen tarlanızda, bazen bağınızda, bazen de bahçenizde. Rey verdiniz kıymetini bilmediler, çocuk okutalım dediniz anarşistler izin vermediler. Bazen ekonomik krizlerle sizleri terbiye etmeye çalıştılar. Gün oldu etnik kökenler üzerinden sizleri terbiye etmeye çalıştılar. Sizlerin oyu bir şeye yaramaz dediler. Kıyafetleriniz yüzünden sizleri Ankara'ya "köylünün burada işi yok " deyip sokmadılar. Her dönemin sıkıntısını yaşadınız. Ama elinizde bulunan toprağın hep kıymetini bildiniz. Ektiniz, ürettiniz. Bizleri yok sayanlara sabrediyoruz, şiddete karışmıyoruz, bize ne yaparlarsa yapsınlar hiçbir oyuna girmiyoruz, dimdik ayakta duruyoruz, reyimizle, sandığımızla demokrasimize ve irademize sahip çıkıyoruz diyorsunuz. Bu ülkede sabah kalktınız dolar iki katına çıkmış, sabah kalktınız seçtiğiniz başbakanlara, bakanlara medya üzerinden ayar verilmeye çalışıldığını gördünüz. Bir taraftan da reyimizle hesap soracağız dediniz. Seçtiklerinize iftira ettiler. Menderes'e, Demirel'e, Erbakan'a, bugün ise Recep Tayyip Erdoğan'a iftira attılar. Ama bu millet kendisine hangi mesajın verildiğini bilen millettir. Onlar Türkiye'yi yönetilemez hale getirmek istediler, sizler yolunuza devam et dediniz.

Hepimizin ismi gelip geçer. Bugün bakan olabilirim yarın değilim. Bu büyük devlete, ülkeye, bu kutlu topraklara hizmet etme imkanı Allah'ım sağladı. Bizim her dakikamız bu millete neler yapabiliriz düşüncesiyle geçiyor. Biz daha güçlü, daha özgür, daha hür ve daha zengin olacağız. Çocuklarımız bu ülkede daha rahat iş bulacaklar. Bize dediler ki başbakanınızı astık, darbe yaptık, iki kardeşi birbirine düşürdük, etnik kökenleri birbirine düşürdük akıllanmadınız diyorlardı. Bizde onlara akıllanmayacağız, akıllanmayacağız diyoruz. Terörle mücadele sırasında İsrail'den aldığımız insansız hava araçlarını bizlere göndermediler. Hep elimiz bağrımızda kaldı. Ama Türkiye artık eski Türkiye değil. Nasıl ki bu ülkede barajlar, hastaneler, yapıldıysa, biz kendi uçağını, kendi arabasını yapan bir ülke olacağız bunu biliyoruz. Dünyanın en güçlü en büyük 10 devlet arasında yer alacağız bunu biliyoruz.

İstiyorlar ki çocuklar bu ülkede okumasın, istiyorlar ki Türkiye İMF'nin karşısında diz çöken bir ülke olsun. Ama olmayacak. Artık bunlardan kurtulması gereken, yarınlara güvenle bakması gereken bir süreç var. Hiç endişe etmeyin. Demokratik Avrupayı görüyoruz. Bakanların konuşmasına bile müsaade etmeyenleri görüyorsunuz. Çıldırıyorlar, ayakta kalan Türkiye için. 3 milyon Suriyeli'nin elinden tutan Türkiye için çıldırıyorlar. Muşta Varto'da, Cizre'de özeklik ilan etmişlerdi. Hani özerlikleriniz nerde? Tek tek ilan edin de görelim. Bu milletin cevabı nettir. Bu ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanının tavrı nettir. Şimdi gidiyoruz millet artık rahata ermiş. Yerel halk kendi topraklarında üretim yapmak istiyor. Şimdi fabrikalar açılacak. İnsanlarımızın kendi memleketlerinde rahat iş bulabilecekleri ortamı hep birlikte oluşturacağız. Terörle mücadeleyi her alanda sürdürüyoruz. Doğuda, Güneydoğu Anadolu bölgesinde sizlerin evlatları sizlerin kararlılığı ile çalışmalar yapıyor. Bu kararlılığınızdan vazgeçmeyin.

16 Nisan'da önemli bir karar vereceğiz. Bu fuarların daha da şenlenmesini, insanların bu tür yerlerden daha fazla alış veriş etmesini, enflasyonu %5'in altına düşmesini istiyoruz. Herkese sesleniyorum. Önce ülkemiz, milletimiz, vatanımız, devletimiz ve bu ülkenin insanları diyoruz. İrademizi ortaya koyalım ki Kızılırmak, yeşil ırmak daha güzel aksın. Benim Milas'ım şenlensin. Biz milletimizi hiç aldatmadık. Siyasiler hem insanlara hem tarihe karşı sorumludurlar. Bu fırsatı hep birlikte değerlendirip, Türkiye'yi yürüyen değil, koşan bir ülkeye dönüştürelim. Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da dediği gibi biz efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Böyle devam edeceğiz."

Bakan Soylu yaptığı konuşmanın ardından fuarda Milas Süt Birliği tarafından düzenlenen Dişi Buzağı Güzellik Yarışması'nda dereceye giren buza sahiplerine ödüllerini verdi. Yarışmanın birincisi Aynur Akpınar'a 1500 TL, ikinci olan Zekeriya İri'ye 1250 TL ve üçüncü olan Okay Kaya'ya ödülü olan 1000 TL'lik hediye çeki Bakan Soylu tarafından verildi. Program Bakan Soylu'ya Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından plaket verilmesiyle son buldu.

Fuar alanındaki program sırasında bazı vatandaşlar Bakan Soylu ile selfie çekmek için yarıştı.

Bakan Soylu daha sonra Milas Ticaret ve Sanayi Odası Lokali'nde sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek ülke gündemini değerlendiren bir konuşma yapmasının ardından Muğla'ya hareket etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milas’ta tarım fuara katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milas’ta tarım fuara katıldı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.