1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İçişleri Bakanlığı açıkladı: Yıldırım-2 Cilo Operasyonu başladı

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Yıldırım-2 Cilo Operasyonu başladı

İçişişleri Bakanlığı, Hakkari'de bin 106 personelin katılımıyla "Yıldırım-2 Cilo Operasyonu" nun başlatıldığını duyurdu. Öte yandan operasyon kapsamında gerçekleştirilen hava harekatıyla da 3 teröristin etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Yıldırım-2 Cilo Operasyonu başladı

Terör örgütü PKK'yı ortadan kaldırmak için ülke içinde ve sınır dışında operasyonlar sürüyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığınca Hakkari'da  "Yıldırım-2 Cilo Operasyonu" başlatıldı.Operasyonda; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando, Polis Özel Harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden oluşan bin 106 personel görev alıyor. 

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Yıldırım-2 Cilo Operasyonu başladı

AMAÇ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ TAMAMEN ÜLKE GÜNDEMİNDEN ÇIKARMAK

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü PKK'yı tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla dün söz konusu operasyonunun başlatıldığı belirtildi.

1106 PERSONEL GÖREV ALIYOR

Operasyonda, Hakkari İl Jandarma Komutanlığında görevli, jandarma komando, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve güvenlik korucu timlerinden oluşan 1106 personelin görev yaptığı vurgulandı.

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Yıldırım-2 Cilo Operasyonu başladı

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Hakkari'de Yıldırım-2 Cilo Operasyonu kapsamında tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik gece saatlerinde gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 3 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen yıldırım operasyonları, halkımızın desteğiyle inançlı ve kararlı bir şekilde devam edecektir."

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Yıldırım-2 Cilo Operasyonu başladıİçişleri Bakanlığı açıkladı: Yıldırım-2 Cilo Operasyonu başladı

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT