1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İçişleri Bakanlığı açıkladı: "Yıldırım - 3 Ağrı Dağı" operasyonu başladı

İçişleri Bakanlığı açıkladı: "Yıldırım - 3 Ağrı Dağı" operasyonu başladı

İçişleri Bakanlığı, Ağrı, Iğdır ve Kars illerinde terör örgütü PKK'ya yönelik olarak 1170 personelin katılımıyla "Yıldırım - 3 Ağrı Dağı" operasyonunun başlatıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığınca, bölücü terör örgütünü ülke gündemin çıkarmak ve etkisiz hale getirmek amacıyla Ağrı-Iğdır-Kars illerinde 'Yıldırım-3 Ağrı Dağı' Operasyonu başlatıldı. Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığının sevk ve idaresinde gerçekleştirilen operasyonda Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan bin 170 personel (86) operasyonel tim görev alıyor.

İçişleri Bakanlığı açıkladı: "Yıldırım - 3 Ağrı Dağı" operasyonu başladı

YILDIRIM -1 CUDİ OPERASYONU DA BAŞLATILMIŞTI

Yurt içinde terör örgütüne yönelik düzenlenen pençe operasyonlarının ardından yeni bir operasyon başlatıldı. Bu doğrultuda 14 Temmuz günü Şırnak kırsalında bulunan Cudi Dağı'nda bin 485 personelin katılımıyla 'Yıldırım-1 Cudi' operasyonu başlatıldı.İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, beraberinde Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu ile terör örgütü PKK'ya yönelik 2017 rakımlı Cudi Dağı'nda başlatılan "Yıldırım- 1 Cudi Operasyonu"na ilişkin Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Alper Sır'dan bilgi aldı. Kaynak: PKK'ya yönelik olarak "Yıldırım-1 Cudi" operasyonu  başlatıldı 

İçişleri Bakanlığı açıkladı: "Yıldırım - 3 Ağrı Dağı" operasyonu başladı

HABERE YORUM KAT