1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İçişleri Bakanlığı genelgeyi yayınladı! Şampiyonluk kutlamalarıyla ilgili kurallar belli oldu

İçişleri Bakanlığı genelgeyi yayınladı! Şampiyonluk kutlamalarıyla ilgili kurallar belli oldu

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son genelge kapsamında Spor Toto Süper Lig'de son hafta müsabakalarının ardından şampiyonluk kutlamaları için getirilen kurallar açıklandı.

İçişleri Bakanlığı genelgeyi yayınladı! Şampiyonluk kutlamalarıyla ilgili kurallar belli oldu

İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen şampiyonluk kutlama genelgesi kapsamında stadyum, cadde, sokak ve meydanlarda uyulması gereken kurallar açıklandı.

İçişleri Bakanlığından gönderilen şampiyonluk kutlaması genelgesi kapsamında asayiş ve tam kapanma süreci kurallarına dikkat çekilerek Spor Toto Süper Lig'de son hafta müsabakalarının oynanacağı belirtilen genelgede, gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Valiliklerden maçların oynanacağı statlara futbol federasyonunca belirlenen sayı kadar izleyici ve görevli alınması istendi. Şampiyonluk kutlamalarında kalabalıkların cadde, sokak ve meydanlarda toplanmasına izin verilmeyecek. 

İçişleri Bakanlığı genelgeyi yayınladı! Şampiyonluk kutlamalarıyla ilgili kurallar belli oldu

BAKAN SOYLU DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Öte yandan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Ankara’da Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde Ramazan bayramı tedbirlerine ilişkin yaptığı basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. 

Soylu, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile canlı bağlantıda Süper Lig'de oynanacak şampiyonluk maçlarına ilişkin de uyarılarda bulunmuş ve cumartesi günü oynanacak maçların ardından şampiyonun belli olacağını anımsatmıştı.

Cumartesi günü için İstanbul'da bir diplomasiye ihtiyaç olduğunu anlatan Soylu, şunları kaydetmişti:

"Şampiyonluk kutlamaları sokağa taşarsa... Sağ olsun hem Giresunlular hem de Adanalılar kutlamaları minimum ölçekte yaptılar. Sokakta görüntüler oldu ama her tarafa yayılmış bir görüntü olmadı. Hem kulüp yöneticileri hem de valililerimiz bu konuda çağrıda bulundular. İstanbul'da da kutlamaların tam kapanma döneminden sonra yapılması hususunda bir diplomatik müzakere yöntemi hem size hem de valimize iş düşüyor. Buna dair bir tedbir almak lazım geldiğini düşünüyorum. Eğer bu konuda İstanbul bir ilke kararı üretirse, hep beraber oturup çağrıda bulunursa zannediyorum ki tam kapanma dönemine bir halel gelmeden, tam kapanma döneminin hemen akabinde bunlar yapılabilir. Böylece Türkiye'de örnek bir hareket kabiliyeti olur düşüncesindeyiz."

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT