1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İçişleri Bakanlığından Musa Orhan açıklaması

İçişleri Bakanlığından Musa Orhan açıklaması

İçişleri Bakanlığı İpek Er isimli kişiye tecavüz ettiği iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan hakkında açıklama yaptı. Açıklamada Bakan Süleyman Soylu'nun Orhan'ı koruduğu haberlerinin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığından Musa Orhan açıklaması

Tüm Türkiye'nin gündeminde olan pek Er isimli kişiye tecavüz ettiği iddia edilen Musa Orhan'ın hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından yazılı açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada "Yaşadığı cinsel istismar olayından sonra intihara kalkışan ve 18 Ağustos 2020 tarihinde, tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybeden İpek Er ve bu olayın şüphelisi Musa Orhan hakkında sosyal medyada bir süredir yapılan yorumlarda, gerek bakanlığımız gerekse İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu hakkında mesnetsiz, hiçbir yasal ve fiili dayanağı olmayan, haksız ve iftiraya varan birtakım paylaşımların yapılması üzerine, aşağıdaki hususların açıklanmasına gerek duyulmuştur." denildi.

İçişleri Bakanlığından Musa Orhan açıklaması

Açıklamanın devamında,"Kamuoyuna yansıyan ve bakanlığımız tarafından hiçbir şekilde tasvip edilmeyen, mütevaffanın ailesinin üzüntüsünün derinden paylaştığımız bu acı hadise ile ilgili olarak tüm yasal süreçler, kanunun öngördüğü çerçevede devam etmekte, tutuklanma talebi ve buna bağlı kararlar savcılık ve mahkeme tarafından işleme konulmaktadır.Şüphelinin Jandarma Uzman Çavuş olması hasebiyle, kurum yönünden yapılması gereken idari tahkikat ve işlemler de yine yasal çerçevede Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde devam etmektedir. Bu kapsamda; Musa Orhan isimli şahıs Siirt Valiliğinin tarafından 16 Temmuz 2020 tarihli oluru ile idari soruşturma kapsamında hemen görevinden uzaklaştırmıştır." ifadelerine yer verildi.

İçişleri Bakanlığından Musa Orhan açıklaması

Kurum içinde yürütülen süreçlerde bakanlığın yetki ve tasarrufunun olmadığına dikkat çekilerek şunlar kaydedildi: 

"Gerek bakanlığımızın gerekse sayın bakanımızın tutuklanma veya adli kontrol kararlarında etki ve müdahalesinin olduğuna dair paylaşımları iyi niyetli olarak değerlendirmemiz, elbette ki mümkün değildir. Bu acı olaydan siyasi bir rant devşirmeyi, kurumlarımızı ve adalet sistemimizi yıpratmayı hedefleyen TELE 1 adlı TV kanalının yanı sıra gayri ahlaki iftiraları atan terör örgütüne müzahir basın-yayın organları hakkında gerekli tüm yasal işlemler başlatılacaktır.Yaşanan bu üzücü olaydan dolayı Bakanlığımıza mensup polis memuru mesai arkadaşımızın da kardeşi olan merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz."

İçişleri Bakanlığından Musa Orhan açıklaması

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT