1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ICSD’den Samsun’a tam not, Bakan Çağatay Kılıç’a teşekkür

ICSD’den Samsun’a tam not, Bakan Çağatay Kılıç’a teşekkür

Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery, "Samsun tam bir Olimpiyat şehri, üst düzeyde tesisler yapılmış. Türkiye'ye inanıyorum....

ICSD’den Samsun’a tam not, Bakan Çağatay Kılıç’a teşekkür

Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery, "Samsun tam bir Olimpiyat şehri, üst düzeyde tesisler yapılmış. Türkiye'ye inanıyorum. 2017 Samsun, Tayvan'ı da geçecektir. Bu arada, organizasyonun her alanında desteklerini hissettirdiği için Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a teşekkür ediyorum" dedi.

Samsun'da 18-30 Temmuz arasında düzenlenecek İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları öncesi 5. İlerleme Raporu Toplantısı düzenlendi. Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery, "Samsun tam bir Olimpiyat şehri, üst düzeyde tesisler yapılmış. Türkiye'ye inanıyorum. 2017 Samsun, Tayvan'ı da geçecektir" diye konuştu. Başkan Valery, organizasyonun her alanında desteklerini hissettirdiği için Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a da teşekkür etti.

Samsun'da 18-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları öncesinde yapılan 5. İlerleme Raporu Toplantısı'nda konuşan Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery Rukhledev, "Samsun tam bir spor şehri olmuş, birinci sınıf düzeyde tesisler yapılmış, Olimpiyatlar'dan sonra bu tesisler gelecek nesillere, Samsun halkına kullanılması için açılacak, Samsun halkı faydalanacak. Bu Türkiye için büyük bir kazançtır. Birçok çocuğun başarılı olmasına ev sahipliği yapacaktır" diye konuştu.

"Samsun tam bir olimpiyat şehri"

Başkan olduğunda Olimpiyatlar'ın Samsun'da olacağını ilettiklerini söyleyen Başkan Rukhledev, nedenini sorduğunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan, "Önce Samsun'u görün, tesislerimizi gezin sonra neden Samsun dediğimizi anlayacaksınız" yanıtı aldığını anlatırken, "Gerçekten de karasıyla, deniziyle, doğasıyla tam bir Olimpiyat şehri. Olimpiyatlar'ın Samsun'da yapılmasını ICSD olarak görüştük konuştuk ve mutabık kaldık" açıklamasını yaptı.

"Türkiye'nin gücüne inanıyorum"

"Samsun'u boş bir şehir olarak bekliyordum ancak görünce şok oldum, çok beğendim, umduğumdan farklıydı" diyen Valery Rukhledev, Samsun'da hızlı bir tesisleşme yaşandığını, Türkiye'nin gücüne inandığını ve bir eksiklik olmadığını dile getirdi.

"Türkiye, Tayvan'ı geçecektir"

Kendisinin de eskiden milli sporcu olduğunu hatırlatan Rukhledev, "Birçok yerde görev aldım, birçok yeri dolaştım. 2005 yılında Avustralya'ya gittiğimde Olimpiyatlar gerçekten çok kaliteli bir organizasyondu. Sonrasında 2009 yılında Tayvan'a gittiğimde çok şaşırdım, Avustralya'dan daha iyiydi. Tayvan'dan daha iyi bir organizasyon çıkmaz, başka bir ülke Tayvan gibi yapamaz diye düşündüm ama Türkiye inanılmazı başardı. Organizasyonuyla, organizasyon komitesiyle, profesyonel çalışıyor. Ben Türkiye'ye inanıyorum. Türkiye, Tayvan'ı geçecektir" şeklinde konuştu.

Bakan Çağatay Kılıç'a teşekkür

Reklam faaliyetlerini de çok beğendiğini dile getiren Başkan Valery, "Görsel materyaller birinci sınıf olmuş ve her yerde karşıma çıkıyor, tanıtımları çok beğendim" dedi. Başkan Valery, organizasyonun her alanında desteklerini hissettirdiği için Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.