1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İdlib'den acı haber: 2 askerimiz şehit oldu

İdlib'den acı haber: 2 askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de rejimin düzenlediği hava saldırısı sonucu 2 askerimizin şehit olduğunu 5 askerimizin ise yaralandığını açıkladı.

İdlib'den acı haber: 2 askerimiz şehit oldu

Yapılan açıklamada, "Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza yapılan hava saldırısı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Belirlenen hedefler ateş altına alınmış, alınmaya devam edilmektedir." denildi.

Açıklamanın devamında, "Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış, bundan sonra da bırakılmayacaktır. Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz." denildi.

Bakanlık ayrıca, İdlib bölgesindeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; 50’den fazla Rejim unsuru, 5 tank, 2 zırhlı personel taşıyıcı, 2 silahlı pikap, 1 obüsün imha edildiğini de açıkladı.

FAHRETTİN ALTUN SALDIRIYI KINADI

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İdlib'den gelen acı haberin ardından Twitter hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

"İdlib’te barışı temin etmek, insani yardım faaliyetlerini yönetmek üzere bulunan askerlerimize Rejim tarafından gerçekleştirilen saldırıda 2 askerimiz şehit olmuş, 5 askerimiz yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Devletimiz şehitlerimizin kanını yerde bırakmamış, bırakmayacaktır. Suriye’yi kana, teröre, gözyaşına açık hale getiren kim varsa insanlık önünde hesap verecektir. Devletimiz büyüktür, milletimiz azizdir, vatanımız kutsaldır." diye konuştu.

ALÇAK SALDIRI SONRASI ÇAVUŞOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İdlib'de gerçekleştirilen alçak saldırının ardından sosyal medyadan açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, "İdlip’te şehit düşen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milli Savunma Bakanlığımızın da açıkladığı gibi; Aziz şehitlerimizin kanı hiçbir zaman yerde kalmadı, bundan sonra da kalmayacak!" dedi

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Suriye rejimi tarafından düzenlenen hava saldırısında 2 kahraman askerimiz şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kahramanlarımıza şifa diliyoruz." açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT