İdlib'de şehit düşen askerlerimizin kimlikleri belli oldu

İdlib'de rejim unsurlarının saldırısı sonrası 5 asker ve bir sivil personel şehit olurken, beşinin kimliği belli oldu.

İdlib'de şehit düşen askerlerimizin kimlikleri belli oldu

İdlib'de düzenlenen hain saldırı sonrası 5 asker ve bir sivil personel şehit oldu. Olayın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaparak saldırıya karşılık verildiğini duyurdu. Öte yandan saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimizin kimlikleri belli olmaya başladı. Şehit düşen kahramanlarımızın isimleri şöyle: Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler, Uzman Çavuş Uğur Kurt, Uzman Çavuş Serkan Deprem,Uzman Çavuş Halil Demir, Uzman Onbaşı Gökhan Orhan.

UZMAN ÇAVUŞ SERKAN DEPREM

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde görevli Uzman Çavuş Serkan Deprem, bölgedeki rejim unsurları tarafından düzenlenen saldırıda şehit oldu. Evli ve bir çocuk babası olan şehidin acı haberi, babası Cemal Deprem'e verildi. Acı haber sonrası şehidin evi Türk bayrakları ile donatıldı. Şehit Deprem'in ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğulurken, şehidin ne zaman defnedileceği konusu ile ilgili açıklama yapılmadı.

PİYADE UZMAN ONBAŞI GÖKHAN ORHAN

İdlib'de yapılan hain saldırı sonucu şehit olan 26 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Gökhan Orhan'ın acı haberi Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde ikamet eden annesi Fatma Orhan'a verildi. Şehidin annesine haberi, Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İkmal Yarbay Özgür Ceritan ve beraberindeki heyet verdi. Aldığı haber sonrası fenalaşan anne sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Şehidin babası Ali Orhan'ın ise kamyon şoförü olduğu ve şehir dışında olduğu belirtildi.

PİYADE UZMAN ÇAVUŞ UĞUR KURT

Evli ve iki çocuk babası olan 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Uğur Kurt'un 3 yıl önce göreve başladığı belirtilirken geçici görevle Suriye'ye gittiği öğrenildi. Şehidin acı haberini alan Gaziantep Şahinbey ilçesi Mimar Sinan Mahalesi 136 nolu sokakta ikamet eden ailesi, evlerini Türk bayrağı astı. Şehit Kurt'un 6 kardeş olduğu öğrenildi.

PİYADE UZMAN ONBAŞI ONUR ŞÜKRÜ ÖZLER

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hain saldırı sonrası şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Onur Şükrü Özler'in acı haberi Gaziantap'teki baba evine acı haber ulaştı. Haberi askeri yetkililer verirken, Canan Abo, gözyaşlarına boğuldu. Şehidin evi Türk bayraklarıyla donatıldı ve evinin önüne taziye çadırı kuruldu. 

Şehit Özler'in cenazesi yarın Gaziantep'te düzenlenecek törenle ardından defnedileceği öğrenildi.

 idlib-de-sehit-dusen-kahramanlarin-kimlikleri-12880442-37-m.jpg

UZMAN ÇAVUŞ HALİL DEMİR

İdlib'de düzenlenen saldırı sonrası şehit olan Uzman Çavuş Halil Demir'in acı haberi Tuzla'daki ailesinin evine ulaştı.  Askeri personel şehidin acı haberini ağabeyi olan Mücahit Demir'e verdi. Demir, "Sabah aldım haberi. Akşam bizim arkadaşa söylemiş, 'Suriye tarafına geçiyorum' demiş. Bize söylemezdi böyle şeyleri. Sabah komutanlar, sağlık ekipleri geldi. Haber verdiler. En son bir hafta oldu görüşeli. Annem babamla konuşuyorlardı her akşam." dedi.

idlib-de-sehit-dusen-kahramanlarin-kimlikleri-12880442-3723-m.jpg

 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡