1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İDO, yarıyıl tatilinde 89 eksefer ile hizmet verecek

İDO, yarıyıl tatilinde 89 eksefer ile hizmet verecek

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), 17 Ocak Cuma akşamı başlayacak ve 2 Şubat Pazar günü sona erecek olan sömestır tatilindeki yoğunluğu rahatlatmak adına 90 ek sefer koydu.

İDO'dan yapılan açıklamaya göre, iki hafta sürecek olan milyonlarca öğrenciyi ve ailesini yakından ilgilendiren sömestır tatili hazırlıkları tamamlandı. İDO,özellikle tatilin ilk ve son gnlerinde dış hat seferlerinde oluşabilecek olan muhtemel yoğunluğu, 89 ek seferle rahatlatacak. Ek seferler ile birlikte sömestır döneminde dış hat hızlı feribot ve deniz otobüsü sefer sayısı ise 1226'ya ulaşacak.

SEFER SAYISI BİN 226'YA ÇIKTI

İDO, özellikle tatilin ilk ve son günlerinde dış hat seferlerinde oluşabilecek yoğunluğu, 89 ek seferle rahatlatacak. Ek seferlerle birlikte sömestir döneminde dış hat hızlı feribot ve deniz otobüsü sefer sayısı bin 226'ya ulaşacak.

 ido ek sefer.jpg

Bu 14 günlük sürede yaklaşık 675 bin yolcu ve 100 bin araç kapasitesi sunacak ayrıca, Körfez geçişinde avantajlı bir alternatif sunduğu Eskihisar-Topçular hattında 24 saat kesintisiz doldur-boşalt sistemiyle sefer yapmaya devam edecek.

 

HABERE YORUM KAT