1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. İğrenç olay! Eski koca, kadının özel görüntülerini arkadaşlarına yolladı

İğrenç olay! Eski koca, kadının özel görüntülerini arkadaşlarına yolladı

Mersin'de Nida Nur Yıldız, 5 ay evli kaldığı eşi İ.B.E' nin özel görüntülerini arkadaşlarına gönderdiği iddiasıyla şikayetçi oldu. Olaya ilişkin konuşan Yıldız,"Bana yapılan şeyin aslında 3 kadına daha yapıldığını öğrendim." diyerek kendisi gibi mağdur olan kadınların olduğunu söyledi.

Mersin'de yaşanan skandal olayda boşanan eski koca, eşinin görüntülerini arkadaşlarına Whatsapp'dan yolladı. Olayı öğrenen talihsiz kadın hemen harekete geçerek eski kocadan şikayetçi oldu. Eski eş İ.B.E. ise eski eşinin kendisine kumpas kurduğunu iddia ederek, karşı dava açtı.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Nida Nur Yıldız'ın avukatı Sahra Düzgün Tucel,kadına karşı fiziksel ve cinsel olgunun her geçen gün daha çok yakıcı ve yıkıcı sonuçlar ortaya koyduğunu belirterek,"Günümüzde, maalesef ki boşanma aşamasında vekilliğini üstlendiğimiz müvekkilimiz Nida Nur Yıldız tarafından tarafımıza bir başvuru yapılmış, eski eşinin telefonunda kayıtlı olan videolarının Whatsapp gruplarından paylaşıldığı, başkalarına gönderildiği yönünde bir bilgi iletilmiştir. Akabinde Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir soruşturma yürütülmüş, soruşturma kapsamında toplanan deliller ile şüpheli hakkında özel hayatın gizliliği suçundan iddianame düzenlenmiştir. Müvekkilimizin burada vermiş olduğu mücadele esasen sadece kendisi adına değil, cinsel hedef gösterilmek nedeniyle incitilen kadınlık onurunun, bugüne kadar incitilen tüm kadınların mücadelesidir. Bu anlamda biz de çok yönlü olarak hukuki mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İğrenç olay! Eski koca, kadının özel görüntülerini arkadaşlarına yolladı

"VİDEOMUN KAYIT EDİLİP YAYILDIĞINI ÖĞRENDİM"

Yıldız ise 2018 yılı Eylül ayında evlendiği eşinden 2019 Ocak ayında boşandığını söyledi. Boşandıktan sonra eşinin çevresindeki arkadaşlarından mesajlar aldığını iddia eden Yıldız şunları söyledi:

“O arkadaşlarımdan benim videomun kayıt edilip, onlara yayıldığını öğrendim. Daha sonra araştırmalarımı yaptıktan sonra yetkili mercilere zaten suç duyurusunda bulundum. Bana yapılan şeyin aslında 3 kadına daha yapıldığını öğrendim. Onlarında gerekli bütün görüntülerini savcılık makamına ilettim. Ben şunu istiyorum. Bu olaylar birçok kadının başına geliyor. Çoğu cesaret edemiyor, çoğu kendini suçluyor, çoğu susturuluyor. Bende şunu görecekler korkmuyorum, ağlamıyorum, herhangi bir çekincem de yok. Çünkü bu benim ayıbım değil. Dik durup hakkını alan, söke söke alan kadınlara herkesi alıştıracağız”

İğrenç olay! Eski koca, kadının özel görüntülerini arkadaşlarına yolladı

"EN ÜST SEVİYEDEN CEZALANDIRILMASINI BEKLİYORUM"

Karşı tarafla birçok davalarının olduğunu kaydeden Yıldız, en ağır cezayı almasını istediğini söyleyerek," “Tazminat taleplerimiz olacak kendisinden. Bu suçu birden fazla kadına işleyen bu adamın en üst seviyeden cezalandırılmasını bekliyorum. Çünkü insanların onuruyla, şerefiyle, namusuyla oynamak bu kadar kolay olmamalı. İnsanların korkacak bir şeylerinin olması gerekiyor” diye konuştu.

İğrenç olay! Eski koca, kadının özel görüntülerini arkadaşlarına yolladı

ESKİ EŞ SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

İddiaların odağında olan ve hakkında şikayet bulunan İ.B.E. kendisiyle ilgili iddiaları ortaya adan şahsın eski eşi olduğunu söyledi. Eski eşiyle 5 aylık bir evliliklerinin olduğunu kaydeden İ.B.E., “Anlaşmalı bir şekilde boşandık. Bu şahıs tehdit, şantaj ve bir takım iftiralarla şahsıma kumpas kuran eski eşimdir. Burada bu şahsa yanlış akıl verenler, yönlendirilenlerin bütün amaçlar şahsımın itibar kaybına uğratmaktır. Benden tehdit, şantaj ile maddi menfaat kazanmak derdindedirler." dedi. 

"İTİBAR SUİKASTINA SON VERİLMELİDİR"

Sözlerini sürdüren İ.B.E. " Fikir üretenleri ve sosyal medyada şahsımı hedef göstererek ticari hayatımıza, aile hayatımıza, aile bütünlüğümüze, ismimize, saygınlığımıza zarar vermeye çalışmaktadırlar. Sosyal medyada ve diğer yerlerde itibar suikastına son verilmelidir. Bu şahıslar hakkında 2019 yılından beri zaten gerekli suç duyurusunda bulunulmuştur. Halen adli makamlarda bu dosyalarımız bulunmaktadır. Bugün itibariyle de birkaç suç duyurusunda daha bulunduk. Suçlamaların hiçbirini kabul etmiyorum. Yüce Türk adaletine güvenim sonsuzdur” diye konuştu.

İğrenç olay! Eski koca, kadının özel görüntülerini arkadaşlarına yolladı

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT