1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. İHA'ların ardından yeni hedef uçan arabalar! Türkiye uçan arabalarda da dünya liderliğini hedefliyor

İHA'ların ardından yeni hedef uçan arabalar! Türkiye uçan arabalarda da dünya liderliğini hedefliyor

Uçan arabanın Slovakya'da ilk şehirler arası uçuşunu gerçekleştirmesi dünyanın dikkatini çekerken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin İHA'ların ardından uçan araba konusunda da devrim yaratacağını söyledi.

İHA'ların ardından yeni hedef uçan arabalar!  Türkiye uçan arabalarda da dünya liderliğini hedefliyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda düzenlenen imza töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, uçan arabalarla ilgili müjde verdi. Bakan Varank, Türkiye'nin uçan arabalarda da dünya liderliğine oynayacağını dile getirdi.

SIRADA UÇAN ARABA VAR

Slovakya'da uçan arabanın ilk şehirler arası yolculuğunu gerçekleştirmesi tüm dünyanın dikkatini çekerken, Bakan Varank konu hakkında açıklama yaparak Türkiye'nin bu konu da çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Ülkemizin insansız hava araçları konusunda dünya gündeminde olduğunu hatırlatan Bakan, "Türkiye kendine inanmış, ufku samanyolu galaksisi kadar geniş, çalışkan gençleriyle uçan arabalarda da dünya liderliğine oynayacak" dedi.

İHAların ardından yeni hedef uçan arabalar! Türkiye uçan arabalarda da dünya liderliğini hedefliyor

"ULUSLARARASI GÖKYÜZÜ GÖZLEM ŞENLİĞİ"

Bakan Varank, Türk gençlerinin başarıları ile adından söz ettirdiğini ifade ettiği konuşmasında dünya gündemindeki uçan arabalar hakkında çalışmalar yürütüldüğünü belirtti. Bakan Varank, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile gerçekleştirecekleri organizasyonu tekrar gündeme getirmek istediğini dile getirerek, "Her sene Türkiye'nin en büyük teleskobunun yer aldığı 2050 rakımlı Antalya Saklıkent'te bir Gökyüzü Gözlem Şenliği düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı gerçekleştiremediğimiz bu şenliğimizi bu sene ilk defa uluslararası bir statüye de getirmiş olacağız. 12-15 Ağustos tarihleri arasında düzenleyeceğimiz 'Uluslararası Gökyüzü Gözlem Şenliği' ile gençlerimizi gökyüzünün büyüleyici ve ilham verici sırlarıyla tanıştıracağız" diye konuştu.

İHAların ardından yeni hedef uçan arabalar! Türkiye uçan arabalarda da dünya liderliğini hedefliyor

"İDDİALARIMIZI KANITLAYACAK BAŞARI HİKAYELERİ YAZACAĞIZ"

Türk gençliğinde gereken azmin olduğuna vurgu yapan Bakan Varank sözlerini şöyle sürdürdü: "Bakınız geçenlerde Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay 'Uçan araçlarda dünya liderliğine oynayan bir Türkiye olacak' dedi. Bunun üzerine yine bilindik grup, akıllarınca bu sözle alay etmeye kalktılar. Ben buradan Cumhurbaşkanı yardımcımızın ifadesini gerçekten altını çizerek tekrarlamak istiyorum."

İHAların ardından yeni hedef uçan arabalar! Türkiye uçan arabalarda da dünya liderliğini hedefliyor

"Türkiye kendine inanmış, ufku samanyolu galaksisi kadar geniş, çalışkan gençleriyle uçan arabalarda da dünya liderliğine oynayacak. Nasıl ki insansız hava araçlarındaki başarımız şu anda tüm dünyanın dilindeyse, tüm yenilikçi alanlarda da gençlerimizle birlikte iddiamızı kanıtlayacak başarı hikayelerini yazacağız. Ufku samandan öteye geçemeyen muhalefet inansa da inanmasa da biz bu başarı hikayelerini yazacağız. Bizim potansiyelimiz bunları yapmaya kadir, çünkü biz gençlerimize güveniyoruz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT