1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İki ödül alan tek ilçe Melikgazi Belediyesi oldu

İki ödül alan tek ilçe Melikgazi Belediyesi oldu

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak 2016 yılında başlatılan ve hizmete açılan Sultan Abdülhamit Han Bulvarı...

İki ödül alan tek ilçe Melikgazi Belediyesi oldu

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak 2016 yılında başlatılan ve hizmete açılan Sultan Abdülhamit Han Bulvarı ile üç mahallede 94 blokta 5 bin 234 daire ile kentsel dönüşüm projelerinin ödüllendirildiğini ve bu çalışmaların yerel yönetimlere örnek gösterildiğini söyledi.

Organize Sanayi Bölgesi'ne 3. alternatif yol olarak açılan Sultan Abdülhamit Han Bulvarı ile "Kentsel Dönüşüm Değil Referans Dönüşüm Projelerinin" ödüllendirildiğini belirten Başkan Büyükkılıç, "Ulusal düzeyde yayın yapan ve merkezi İstanbul'da bulunan Özel Kalem Dergisi'nin 9. Yerel Yönetim Ödül töreninde Melikgazi iki dalda iki ödül alan tek belediye olmuştur. Kentsel Dönüşüm Branşında Referans Dönüşüm ve Kent İçi Ulaşım Branşında da Sultan Abdülhamit Han Bulvarı Ekonomi Hattı Projesi ödüle layık bulunulmuştur. Bu değerlendirme sonucunda uygulaması gerçekleştirilmiş olan projelerden dolayı iki projemize "Hizmet Ödülü" verilmesi kararlaştırılmıştır. Akademisyenlerden oluşan jüri heyeti Türkiye'den bin 22 projeyi değerlendirmiş, 34 proje ödüle layık bulmuştur. İki ödül alan tek ilçe belediye Melikgazi Belediyesi olmuştur. Bu da Melikgazi için bir övünç kaynağıdır. Bu ödül çalışmalarımıza şevk katmıştır" dedi. Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç, ödül alan projelerin akademisyenlerden oluşan bir jüri heyetinde ödüle layık bulunmasının aynı zamanda çalışmaların bilimselliğini de kanıtladığını kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, belediye çalışmalarının bu tür kurum, kuruluş ve mesleki oda ve derneklerce ödüllendirilmesinin çalışanları motive ettiğini ve şevk verdiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT